Asystent Google
fot. Unsplash

Produkty Dyson (wreszcie) ze wsparciem dla Asystenta Google

Stało się! Po miesiącach (jak nie latach) oczekiwania, produkty Dyson otrzymają wsparcie dla Asystenta Google. Na razie, nowa opcja zadziała jedynie na kilku urządzeniach, ale na więcej możemy liczyć w przyszłości.

Nie do końca Smart Home od Dysona

Podczas gdy wsparcie dla zarówno Asystenta Google, jak i Google Home dostają już praktycznie wszystkie, często bardzo tanie, produkty Smart Home, niektórzy producenci nadal idą w zaparte i udają, że asystenci głosowi zupełnie ich nie interesują. Jeszcze do niedawna, jedną z większych firm, których inteligentne produkty nie obsługiwały udogodnień od Google był Dyson.

Producent, znany przede wszystkim ze swoich kultowych już odkurzaczy, w swojej ofercie ma również urządzenia z innych kategorii. Marką Dyson znaczone są, między innymi, wentylatory, inteligentne odkurzacze, czy nawet nawilżacze i oczyszczacze powietrza. 

Produkty Dyson (wreszcie) ze wsparciem dla Asystenta Google
fot. Dyson

Dlaczego Dyson nie zdecydował się na wcześniejszą implementację asystentów? Prawdopodobne są dwie wersje – jedna dotyczy problemów licencyjnych, na które być może natrafiła firma. Drugą teorię odnajdziemy w plotkach, które jakiś czas temu pojawiły się w internecie. Według przecieków, Dyson nie chciał zgodzić się na udostępnianie danych, których to Google wymagał, aby dodać wsparcie dla swojego Asystenta. Zapewne nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę, co nie zmienia faktu że teraz jest to już tylko przeszłością.

Ok Google, uruchom oczyszczacz powietrza

Wraz z dniem dzisiejszym, inteligentne produkty firmy Dyson wreszcie otrzymują wsparcie dla Asystenta Google. System pozwala na, między innymi, sterowanie poszczególnymi ustawieniami specyficznymi dla danego modelu (jak chociażby prędkość w przypadku wentylatora, czy zmiana ustawionej temperatury), a także na wykorzystanie urządzeń podczas tworzenia rutyn.

Na ten moment wsparcie otrzymują następujące produkty:

  • Oczyszczający wentylator Dyson Pure Cool
  • Oczyszczający wentylator Dyson Pure Cool Link
  • Oczyszczający wentylator z funkcją grzania Dyson Pure Hot + Cool Link
  • Oczyszczający wentylator z funkcją grzania Dyson Pure Hot Cool
  • Oczyszczający wentylator z funkcją nawilżania Dyson Pure Humidify + Cool
  • Odkurzacz Dyson 360 Eye
  • Odkurzacz Dyson 360 Heurist
Produkty Dyson (wreszcie) ze wsparciem dla Asystenta Google
fot. Dyson

Standardowo, jak to w przypadku nowości od Google bywa, zapewne nie wszyscy będą w stanie przetestować najnowszej opcji w tym samym czasie, ponieważ jej udostępnianie przeprowadzane jest falami.