Dyson V15

Laserowa detekcja zabrudzeń w odkurzaczu? Oto Dyson V15

Dyson zaprezentował nowy odkurzacz ręczny, który wykorzystuje specjalny, zielony laser do oświetlenia cząsteczek kurzu. Producent zapewnia, iż w ten sposób sprzątanie stanie się bardziej efektywne oraz dokładne. Użytkownik ma bowiem zobaczyć cząsteczki, które byłyby niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Dyson V15 to nowy odkurzacz brytyjskiego producenta, który ma zwrócić uwagę klientów wykorzystaniem unikatowej technologii zielonego lasera, ułatwiającego dostrzeżenie zabrudzeń na podłodze.

Oprócz zielonego lasera (który nie męczy oczu), Dyson V15 posiada również ekran LCD, który wyświetla rozmiar oraz liczbę zanieczyszczeń i ich cząstek. Urządzenie korzysta z czujnika piezoelektrycznego, aby zwiększyć moc ssania zależnie od rodzaju podłogi. Producent twierdzi, że zastosowana technologia gwarantuje dokładniejsze i głębsze czyszczenie.

Dyson V15 został również wyposażony w nową śrubę zapobiegającą splątaniu się włosów podczas odkurzania. Głowica odkurzacza nie powinna więc zwalniać w momencie, w którym dostaną się do niego np. włosy.

Dyson V15

Opisywany model korzysta z silnika Dyson Hyperdymium, który jest w stanie wygenerować do 230 watów zasysanego powietrza i zebrać pył o wielkości do 0,3 mikrona przy wykorzystaniu specjalnego systemu filtracji.

Dyson V15 jest dostępny na stronie firmy w cenie około 700 dolarów za sztukę.