Dzięki Google Pac-Man odwiedzi Cię w Twoim salonie
pixabay.com

Dzięki Google Pac-Man odwiedzi Cię w Twoim salonie

Wyszukiwarka Google potrafi wyświetlić w rzeczywistości rozszerzonej nowe obiekty: postaci znane z japońskich gier i kreskówek.

Google z nowymi modelami

Któż z nas nie zna Pac-Mana czy Hello Kitty? Tytuły te i postacie w nich zawarte podbiły świat popkultury nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale i na całym globie. Zresztą doskonałym na to dowodem i niezłą ciekawostką jest to, że w ciągu ostatnich pięciu lat krajem, który najczęściej wyszukiwał hasło „Pac-Man” jest… Peru. W przypadku Hello Kitty przodowały Filipiny.

Od dzisiaj funkcja „Wyświetl w 3D” jest dostępna dla czternastu nowych haseł. Poza wspomnianymi Pac-Manem czy Hello Kitty możemy zobaczyć m.in. Ultramana czy Gundama. Wystarczy kliknąć przycisk „Wyświetl w 3D” – ujrzymy wtedy model danej postaci. Jeśli chcemy „umieścić” ją w naszym pokoju, musimy wybrać opcję „Wyświetl u siebie”, a następnie przyznać Google uprawnienia dostępu do aparatu, mikrofonu i pamięci.

google ar
GIF: Blog.Google

Modele wydają z siebie różne dźwięki, np. Pac-Man uraczy nas dźwiękami z gry, a Pompompurin przywita się z nami dźwięcznym „Konichiwa”, po czym dopowie jeszcze kilka zdań po japońsku. Możemy nagrać krótki film za pomocą odpowiedniej opcji.

Postacie z klasycznych gier i kreskówek z Japonii dołączają do bogatego już portfolio modeli 3D w usłudze rozszerzonej rzeczywistości Google. Poza nimi znaleźć możemy tam m.in. zwierzęta czy dinozaury. Jakie są wymagania tej funkcji? W przypadku Androida musimy wyszukać którąś z postaci w aplikacji Google bądź dowolnej przeglądarce internetowej i kliknąć na „Wyświetl w 3D”. Funkcja ta jest dostępna od Androida 7.0 w górę, do AR zaś potrzebujemy wspieranego urządzenia. Na iOS z kolei musimy wyszukiwać bezpośrednio w aplikacji Google – obsługiwane są wersje od 11.0 wzwyż.