Arlo Touchless Video Doorbell
Arlo Touchless Video Doorbell | fot. materiały producenta

CES 2021 inteligentnymi dzwonkami stoi: Arlo Touchless Video Doorbell

Pandemia sprawiła, że producenci starają się dostosować swoje sprzęty do panujących warunków. Arlo, zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o unikanie przenoszenia wirusów i bakterii, zaprezentował dzwonek Touchless Video Doorbell, który sprosta tym współczesnym wymaganiom.

Już z nagrodą

Dostosowane inteligentnych urządzeń do panujących warunków, będzie obecnie dodatkowym atutem dla wszystkich producentów. Arlo, za swój pomysł, na targach CES 2021, zdobył nagrodę za innowację w kategorii Smart Home. To wyróżnienie z pewnością zwróci uwagę przyszłych klientów. Z wyróżnienia cieszą się także włodarze firmy:

Nagrodę CES Innovation Awards otrzymują najbardziej przemyślane technologie i cieszymy się, że nasz Touchless Video Doorbell znalazł się gronie wyróżnionych sprzętów

Warto wspomnieć, że przedsiębiorstwo ma już na swoim koncie nagrody w dziedzinie innowacji. Do tej pory uhonorowane zostały następujące sprzęty:

  • Arlo Pro 3 Floodlight Wire-Free 2K HDR Security Camera (2020),
  • Arlo Pro 3 Wire-Free 2K HDR Security Camera,
  • Arlo Ultra 4K Wire-Free HDR Security Camera (2019).
Produkty Arlo z nagrodami CES
Produkty Smart Home od amerykańskiej firmy z nagrodami CES | fot. materiały producenta

Technologia

Bezdotykowy dzwonek do drzwi powstał na fundamencie wypracowanych wcześniej technologii znajdujących się w całej gamie urządzeń Arlo. Technicy przedsiębiorstwa tłumaczą, że wykorzystali precyzyjną technologię wykrywania zbliżeniowego do pomiaru odległości pomiędzy zbliżającym się obiektem a drzwiami.

Touchless Video Doorbell po wykryciu, że ktoś podszedł pod drzwi, informuje tę osobę sygnałem dźwiękowym i migającym światłem, że jej obecność została wykryta. W tym samym czasie właściciel domu otrzymuje powiadomienie, że ktoś właśnie podszedł pod drzwi.

Arlo
Nowy produkt pozwoli bezpieczniej wchodzić w interakcje. | fot materiały producenta

Przedstawiciele przedsiębiorstwa twierdzą, że mechanizm działa na tyle szybko, że osoba zbliżająca się do drzwi nie zdąży dotknąć dzwonka do drzwi. Oczywiście wszystko działa też we współpracy z inteligentnymi asystentami głosowymi.

Dostępność w Polsce

Amerykańska firma, jako jedna z niewielu, oferuje na polskim rynku niemal całą gamę swoich sprzętów i możliwość wykupienia dedykowanych planów abonamentowych, dla tych, którzy tworzą system bezpieczeństwa w swoich domach. Niestety w ofercie polskich dystrybutorów nie znajduje się jeszcze dzwonek do drzwi, ale liczymy na to, że niebawem się to zmieni.