Elon Musk

Elon Musk zdradza więcej informacji na temat elektrycznej ciężarówki Tesli

Elon Musk podzielił się nowymi informacjami na temat elektrycznej ciężarówki Tesli. Zapowiedzi szefa amerykańskiego przedsiębiorstwa są odważne – czy uda się je zrealizować?

Jak donosi serwis Electrek, Elon Musk powiedział, że celem elektrycznej ciężarówki Tesli jest wyposażenie jest w taką moc, aby pozwolić przejechać około 1000 kilometrów na jednym ładowaniu. Tego typu zasięg w ciężarówce ma zostać osiągnięty przy pomocy nowych, wewnętrznych ogniw akumulatorowych oraz tak zwanej technologii pakietowej.

Elon każe wszystkim czekać

Musk zapowiadał elektryczną ciężarówkę Tesli po raz pierwszy w 2017 roku. Pierwotnie samochód miał być wyposażony w dwie opcje powiązane z baterią – jedna z nich zapewnia krótszy zasięg, a druga stosownie dłuższy. Według Muska, Tesla znalazła jednak sposób na to, aby móc zaoferować wszystkim klientom dłuższy zasięg jazdy na jednym ładowaniu akumulatora.

W jednym z wywiadów, Musk przechwalał się twierdząc, iż uzyskanie zasięgu dla elektrycznej ciężarówki pokroju 500 kilometrów będzie całkiem łatwe. Docelowo pojazd ma jednak jechać nawet 1000 kilometrów na jednym ładowaniu  – i to bez większych przeszkód.

Pierwsze prototypy już widać

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć, na których można zobaczyć, jak dokładnie będą wyglądały elektryczne ciężarówki Tesli. Semi ma wykorzystywać nowe ogniwa firmy oznaczone jako 4680, które mają zapewnić sześciokrotnie większą moc oraz o 16 proc. większy zasięg niż rozwiązania stosowane obecnie.

Jeśli Tesla ma zamiar spełnić zapowiedzi Elona Muska o zasięgu na poziomie 1000 kilometrów dla elektrycznej ciężarówki, firma będzie musiała się naprawdę sprężyć i rozwijać swoje baterie, aby stopniowo zwiększać gęstość ich ogniw. Większa gęstość to większy zasięg.