Google wreszcie zamierza naprawić problemy z Bluetooth w swoich głośnikach

Google wreszcie zamierza naprawić problemy z Bluetooth w swoich głośnikach

Swego czasu w ramach jakiegoś prezentu świątecznego dostałam głośnik Google Home Mini. Nie ukrywam – nie zaprzyjaźniłam się z nim jakoś strasznie, przez co nawet nie zauważyłam, że może mieć problemy z Bluetooth. Tymczasem użytkownicy głośników internetowego giganta takowe zgłaszają, na co Google odpowiada: nadchodzi aktualizacja.

Mogę Wam zdradzić, że aktualnie Paweł na moją prośbę sprawdza czy w 2020 roku wciąż warto wejść w posiadanie Google Home Mini – wyniki tych testów ukażą się na oiot.pl na pewno jeszcze w tym miesiącu. Dla mnie największą bolączką jest brak obsługi polskiego języka, zwłaszcza, że przecież Asystent Google już od ponad roku jest dostępny – niestety, tylko na smartfony. Co prawda można to podobno jakość obejść, ale oficjalnie nie jest wspierany.

Przechodząc jednak do sedna. Okazuje się, że głośniki Google mają problem z połączeniem bezprzewodowym. Co ciekawe, nie jest tak, że pojawił się on nagle – użytkownicy zgłaszają go już od 2018 roku, co oznacza, że zdążyły minąć już dwa lata, a producent nie zareagował.

A sądząc po wpisach internautów, będących w posiadaniu głośników Google, problem nie jest wcale mały. Wygląda na to, że w bardzo wielu przypadkach połączenie Bluetooth głośnika ze smartfonem jest przerywane po kilku minutach – raz może to być zaledwie minuta, a w innym wypadku nawet kwadrans. Wygląda zatem na to, że nie ma zasady co do długości połączenia przed jego przerwaniem. Ciekawe jest też to, że problem nie dotyczy wszystkich posiadaczy głośników Google – występuje on dość losowo.

Niestety, aktualnie nie jest też dostępna żadna łatka naprawiająca ten problem. Pozytywną wiadomością z kolei może być fakt, że Google wreszcie nad takową pracuje i w najbliższym czasie powinno ją udostępnić – zapewne w formie aktualizacji oprogramowania głośnika.

Przejściowym rozwiązaniem może się wydawać próba ponownego połączenia głośnika, korzystając z komendy “Hey Google, connect to Bluetooth”. Musicie mieć jednak świadomość, że nie zawsze działa.

Na koniec przypomnę tylko, że w ofercie Google, poza Home Mini, znajdują się też głośniki Google Home oraz nowsze: Nest Mini i Nest WiFi.