Gogoro Eeyo 1s
fot. Gogoro

Gogoro Eeyo 1s – elektryczny rower trafia do Europy

Ostatnia aktualizacja:

Gogoro Eeyo 1s to rower, który święci triumfy popularności na rynku amerykańskim. Cała konstrukcja trafiła do sprzedaży w Europie. Liczba krajów, w których będzie można zakupić wspomniany model będzie rosła wraz z kolejnymi miesiącami. Ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Firma Gogoro oficjalnie ogłosiła, iż rower elektryczny Eeyo 1s będzie dostępny w sprzedaży we Francji. W późniejszym czasie, użytkownicy pochodzący z innych regionów Europy, takich jak Belgia, Monako, Niemcy, Szwajcaria, Austria czy Czechy również będą mogli go zakupić. Oficjalna cena elektrycznego roweru została ustalona na 4699 euro, co może być sporym wydatkiem, jednak w przypadku innowacji zastosowanych w modelu Eeyo 1s, ten koszt jest w pełni zrozumiały.

Gogoro Eeyo 1s – dlaczego odniósł sukces?

Gogoro Eeyo 1s odniósł sukces głównie za sprawą swojej wagi. Rowery elektryczne, które są obecnie dostępne na rynku są bardzo ciężkie – ze względu na komponenty, które wymagają ich działania, takie jak bateria czy silnik elektryczny. W przypadku modelu Eeyo 1s, całkowita waga roweru ledwo przekracza 11 kilogramów. Dzieje się tak za sprawą zastosowania przez producenta elementów wykonanych z włókna węglowego – jest to między innymi sztyca, widelec czy rama. Cała konstrukcja ma być lekka i zdolna do przenoszenia przez użytkownika.

Po raz pierwszy model Gogoro Eeyo 1s został przedstawiony w maju tego roku. Za jego produkcję odpowiada tajwańska firma, jednak zaledwie chwilę po wejściu na rynek w USA, ta konstrukcja zaczęła sprzedawać się jak ciepłe bułeczki.

Gogoro Eeyo 1s
fot. Gogoro

Elektryczne rowery to przyszłość miast?

Elektryczne rowery mają stać się przyszłością dużych miast, eliminując zanieczyszczenia przedostające się do atmosfery i tym samym wpływające na zmiany klimatu. Firma Gogoro jest jedną z wielu, która planuje być pierwsza w nadchodzącej rewolucji. Niektórzy analitycy porównują elektryczne rowery miejskie do fenomenu, jakim z początku były elektryczne hulajnogi.

Można spodziewać się, że wraz z czasem cena tych konstrukcji stanie się także bardziej przystępna.