Google
fot. Unsplash.com

Google Home i Nest z nowymi umiejętnościami

Google wprowadza nową funkcjonalność do głośników Home i Nest Home, której użytkownikom brakowało od dawna. Od teraz sterowanie przy pomocy Asystenta stanie się znacznie łatwiejsze.

Zajęło kilka dobrych lat, zanim Google zdecydowało się dodać funkcjonalność transmisji do swoich inteligentnych głośników wyposażonych w Asystenta. Do tej pory amerykańska firma stosowała raczej podejście typu „wszystko albo nic”, co przekładało się na możliwość wysłania wiadomości do wszystkich głośników w domu jednocześnie lub do… żadnego. Tym razem sprawa będzie wyglądała inaczej. Asystent Google pozwoli na nadawanie do wybranego głośnika za pomocą prostej komendy głosowej. Opisywana funkcjonalność jest wdrażana zarówno na głośnikach, jak i inteligentnych wyświetlaczach – zadziała ona jedynak tylko i wyłącznie w języku angielskim.

Google ułatwi sterowanie głośnikami

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności, wystarczy wypowiedzieć komendę „Hey Google, broadcast to [tu nazwa odpowiedniego głośnika na terenie domu]”. Tego typu adresacja powinna spowodować, iż wiadomość zostanie wysłana jedynie do wybranych urządzeń, a nie do tych, które znajdują się we wszystkich pomieszczeniach. Niektórzy użytkownicy zgłaszali wcześniej, iż opisywane rozwiązanie nie działa za każdym razem, a podczas delegowania wiadomości występują problemy, jednak wygląda na to, że amerykańska firma zdołała się z nimi uporać.

Google
fot. Google

Nie wiadomo co z innymi językami

Obecnie nie wiadomo czy Google będzie wdrażało możliwość transmitowania wiadomości na inne sprzęty w innych językach. Obsługiwanym językiem docelowo pozostaje angielski, ale bardzo możliwe, że wraz z czasem doczekamy się także kolejnych wariantów – w tym języka polskiego.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać.