Chromecast Google TV
Interfejs Chromecast Google TV, fot. zrzut ekranu z prezentacji

Google Chromecast stanie się mądrzejszy – wszystko dzięki aktualizacji

Google Chromecast doczekał się aktualizacji, która ulepsza jego możliwości. Przystawka do telewizora od amerykańskiego producenta będzie w stanie lepiej podpowiadać użytkownikom treści do obejrzenia. Tym samym cały sprzęt staje się niejako “mądrzejszy”. 

Google Chromecast działa w oparciu o oprogramowanie Android TV, zmodyfikowaną wersję zielonego robota, która została przystosowana do multimedialnej rozrywki. Amerykańska firma nie chce się zatrzymywać i wydała aktualizację, która niejako ulepsza możliwości opisywanej przystawki. Od teraz rekomendacje wyświetlane dla użytkowników mają być lepsze. 

Google Chromecast lepiej podpowie, co oglądać

Przed aktualizacją, Google Chromecast pokazywał użytkownikom treści, które bazowały na historii oglądania oraz korzystaniu z wybranych usług. Od teraz sprawa jednak się zmienia. Google pozwoli użytkownikom jasno i klarownie zaznaczyć treści, które ich interesują, a algorytmy sztucznej inteligencji będą w oparciu o te preferencje tworzyć nowe listy materiałów do oglądania. Opcję można znaleźć w ustawieniach, przechodząc do “Preferencji treści”.

Ocenianie poszczególnych tytułów i multimediów odbywa się w prosty sposób. Wystarczy wybrać opcję “bardziej podoba” lub “mniej podoba” w referencji do poszczególnego materiału, a Google zajmie się resztą. Opcja wygląda bardzo podobnie do mechanizmu, który znany jest chociażby z Tindera. 

To zajmie chwilę

Warto pamiętać, iż zanim Google nauczy się dokładnie tego, czego chcemy oglądać – może minąć trochę czasu. W rzeczywistości, podobnie jak w przypadku YouTube, Google Chromecast może więc pokazywać nam treści, którymi nie będziemy zainteresowani. Warto jednak dać mu szansę na poprawę wraz z czasem. 

Aktualizacja dla Chromecasta to mała zmiana, jednak dość znacząca w kontekście komfortu użytkowania tego urządzenia. Można się spodziewać, że w przyszłym roku Google dostarczy inne nowości do swojej inteligentnej przystawki do telewizora