Google

Google przygotowuje nowy, tajemniczy gadżet Smart Home

Google może przygotowywać zupełnie nowy, tajemniczy produkt z segmentu Smart Home. Elektronika amerykańskiego producenta trafiła do certyfikacji FCC – na ten moment o całej konstrukcji wiadomo niewiele. Będzie jednak wspierała bardzo przydatne technologie.

Nowa elektronika stworzona przez Google została oznaczona jako A4R-G4CVZ i została opisana jako „urządzenie interaktywne”, co pozwala nam się domyślać, że amerykański gigant w tym przypadku planuje sprzęt do wykorzystania go w domu. Obecnie nie jesteśmy jednak zupełnie pewni, co dokładnie przygotowuje Google, ale wiadomo już, że samo urządzenie będzie zawierało w sobie odpowiednie sensory, pozwalające na skorzystanie z technologii Soli. Sprzęt Google będzie także obsługiwał Zigbee.

Google przygotowuje nowy sprzęt Smart Home

Co ciekawe, żaden z dokumentów, który trafił do FCC, nie wskazuje wyraźnie na wsparcie dla Zigbee – mimo tego, że informacja na temat kompatybilności znajduje się w jednym z testów. FCC zdradza także, iż cały sprzęt będzie wspierał technologię Google Soli. Sprzęt amerykańskiej firmy ma także mieć ekran, co pozwala zakładać, że nie będzie to nowa generacja inteligentnego głośnika z Asystentem Google.

Do całego zestawu Google dołączy również zasilacz o mocy 14 W – to więcej niż w przypadku niemalże wszystkich gadżetów Google przeznaczonych do inteligentnego domu.

Redakcja serwisu Android Police przypuszcza, że nowe urządzenie Google, które zostało zarejestrowane w FCC oraz przeszło stosowne testy, może być niczym innym, jak następcą Nest Secure lub swoistym koncentratorem do połączenia z innymi sensorami.

Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, iż jest to dopiero pierwsza informacja dotycząca nowych planów sprzętowych firmy z Mountain View.