Obrazek przedstawia grafikę koncepcyjną do omawianej funkcji aplikacji Google Home.

Google Home powiadomi o połączeniach tylko jeśli jesteś w domu

Jeżeli korzystasz z Asystenta Google do kontrolowania urządzeń w swoim domu, a także używasz aplikacji Google Duo do połączeń wideo, to wiesz, że głośniki Google Home o tym powiadamiają. Google chce wprowadzić w swojej aplikacji kolejne urozmaicenie.

Nie da się ukryć, że synchronizacja urządzeń to wielki atut, z którego sam nawet korzystam na co dzień. Niestety, dźwięk powiadomienia o nadchodzącym połączeniu wideo potrafi w pewnym momencie zirytować. Najbardziej mimo wszystko cierpią domownicy, ponieważ Google Home potrafi odtworzyć dźwięk powiadomienia, gdy użytkownika telefonu nie ma nawet w domu.

Na szczęście Google zauważył to i pracuje nad poprawkami. Korzystając z wykrywania obecności, wprowadza dobrowolną możliwość ustawienia powiadomień tak, aby sygnał dźwiękowi pojawiał się tylko gdy telefon użytkownika, będzie blisko głośnika Google Home.

Google Home i aplikacje firm trzecich

Omawiana funkcja pojawiła się wcześniej w aplikacji Asystenta Google przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS, jednak w momencie pisania tego artykułu, wprowadzana jest również w aplikacji na system Android. 

Obrazek przedstawia cztery zrzuty ekranu, które pokazują kolejne etapy ustawiania powiadomień w aplikacji Google Home.
Kolejne etapy ustawiania powiadomień w aplikacji Google Home w systemie iOS.

Co ciekawe, Duo będzie bazową aplikacją, domyślnie sugerowaną do przeprowadzania połączeń wideo, jednak opisywana funkcja ma działać też z aplikacjami firm trzecich, które współpracują z głośnikami lub wyświetlaczami kontrolowanymi przez Asystenta.

Interesujące jest to, że chociaż taki Zoom powinien zadziałać, to funkcja nie będzie współpracować ani z Google Voice ani z Google Fi, pomimo tego, że są one rozwijane bezpośrednio przez Google.