Google

Google opracowało nowe narzędzie do skanowania dokumentów. Z AI na pokładzie

Google, w ramach inkubatora Area 120, opracowało potężne narzędzie do skanowania dokumentów. Aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem Android wykorzystuje specjalny model sztucznej inteligencji nazwany DocAI. Co potrafi to narzędzie?

Efektem końcowym prac inkubatora Google Area 120 ma być konsumencka aplikacja do skanowania dokumentów na Androida. Google twierdzi, iż poprawia ona znacznie możliwości konwencjonalnych rozwiązań, automatycznie kategoryzując dokumenty w stosy oraz umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie w treści dokumentów. I nie tylko.

Google + AI = nowa aplikacja do skanowania dokumentów

W komunikacie informującym o możliwościach aplikacji możemy przeczytać, iż została ona stworzona po to, aby ułatwić użytkownikom skanowanie i organizowanie dokumentów przy pomocy AI, a za jej opracowanie odpowiadali pracownicy pozyskani w wyniku przejęcia innej firmy.

Aplikacja do skanowania korzysta z systemowego uwierzytelniania biometrycznego zaszytego w Androidzie – można więc zabezpieczyć dokumenty za pomocą twarzy lub odcisku palca.

Na obecnym etapie rozwoju nie jest jeszcze znany model dystrybucji i licencjonowania aplikacji. Program Stack jest dopiero w początkowej fazie rozwoju i wciąż nie wiadomo, jak przyjmie się na rynku.

Patrząc na możliwości aplikacji trzeba przyznać, ze stanowi ona ciekawą alternatywę dla innych programów tego typu, które można znaleźć w sklepach z aplikacjami. Warto spróbować, jeśli szukacie sposobu na uporządkowanie własnej pracy.