Google Nest Home
fot. Google

Nadchodzi Google Nest Home

Google przygotowuje nowy, inteligentny głośnik Nest Home. Co już o nim wiemy?

Do sieci przedostaje się coraz więcej informacji na temat nowego, inteligentnego głośnika od Google. Model Nest Home pojawił się na renderach, a sam zespół PR od Google udostępnił krótki klip wideo, który zdradza co nieco w kontekście opisywanego sprzętu. Czego więc dokładnie możemy się spodziewać?

Google Nest Home będzie duży

Google Nest Home jest kontynuacją głośnika Home, który pojawił się na rynku w 2016 roku. Najbardziej oczywistą zmianą względem poprzednika będzie jego rozmiar. Na fotografiach widać, iż Google Nest Home jest znacznie większy od poprzedniej generacji – całość będzie wyglądem przypominała klasyczną poduszkę. Google ponownie pokryje swój głośnik gęsto tkanym materiałem. Całość ma być dostępna co najmniej w dwóch kolorach.

Sam Google Nest Home ma posiadać także gumową, antypoślizgową podstawkę, która pozwoli utrzymać sprzęt w pozycji pionowej. Całość będzie mogła działać niezależnie, na baterie – jednak nie wiadomo, które z nich będą wspierane. Google Nest Home będzie skupiał się również na lepszej jakości odtwarzanego dźwięku. Bardzo możliwe, że amerykański producent zdecyduje się zaimplementować do środka głośnik 360-stopni.

Google Nest Home
fot. FCC

Za ile i kiedy?

Obecnie nie wiadomo, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za Google Nest Home. Pierwotnie sprzęt miał zostać zaprezentowany podczas konferencji I/O, która corocznie odbywa się w maju, jednak tak się nie stało. Znany lekaster Roland Quandt zasugerował, iż Nest Home trafi do sprzedaży w cenie około 120 dolarów za sztukę.

Bardzo możliwe, że konstrukcja zostanie zaprezentowana wraz z nadchodzącymi smartfonami Pixel piątej generacji – te urządzenia mamy zobaczyć na przełomie września oraz października bieżącego roku.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko cierpliwie czekać. Google Nest Home zapowiada się bowiem bardzo obiecująco.