Google Nest Hub 2

Google Nest Hub powie Ci, czy dobrze spałeś poprzedniej nocy

Google oficjalnie zaprezentowało drugą generację swojego inteligentnego wyświetlacza Nest Hub. Stało się to niecałe trzy lata po wprowadzeniu pierwszej. W wyświetlaczu znajdziemy mnóstwo nowych technologii, w tym dedykowany układ do uczenia maszynowego oraz układ Soli do sterowania muzyką i śledzenia snu.

W inteligentnym wyświetlaczu Nest Hub drugiej generacji znalazł się dedykowany układ do uczenia maszynowego. Dzięki temu, Google może przenosić niektóre funkcje Asystenta z centrów danych do samego urządzenia, co przekłada się na szybszą reakcję na polecenia.

Nowy Nest Hub wyposażony został w podobne rozwiązania audio, co Nest Hub pierwszej generacji, ale jest w stanie wyprodukować o 50 proc. niskich tonów więcej.

Nest Hub powie Ci, jak dobrze spałeś

Google zintegrowało technologię Soli ze swoim nowym wyświetlaczem. Dzięki temu Nest Hub jest w stanie wykrywać gesty i działa bardzo podobnie, jak w przypadku smartfona Pixel 4. Użytkownicy będą mogli wykonywać gesty w powietrzu w celu uruchomienia funkcjonalności oprogramowania. Za ich pomocą można, na przykład, odtwarzać i zatrzymywać muzykę czy też przełączać się pomiędzy trybami pracy.

Technologia Soli umożliwia również inteligentne wykrywanie oraz analizowanie snu – włączane na życzenie. Korzystając z technologii Motion Sense firmy Soli, Nest Hub jest w stanie wykrywać ruch oraz oddech osoby śpiącej najbliżej urządzenia. Sprzęt pozwala także na analizowanie szerokiej gamy parametrów, takich jak kaszel, chrapanie czy zmiany temperatury otoczenia.

Google Nest Hub 2

Kiedy użytkownik się obudzi, będzie mógł otrzymać spersonalizowany zestaw danych o swoim śnie.

Nest Hub drugiej generacji dostępny jest w cenie 99 dolarów za sztukę