Google
fot. Google

Google prezentuje nowy Nest Thermostat

Google wprowadza nowy termostat Nest, który ma być podstawową wersją przeznaczoną dla użytkowników na sam początek zabawy z inteligentnym domem. Poznaliśmy specyfikację i możliwości tego sprzętu. Czego więc dokładnie możemy się spodziewać?

Google wydało kolejny produkt powiązany z marką Nest. Tym razem jest to termostat w wersji, która ma być idealna dla użytkowników na początek ze sprzętami typu smart home. W urządzeniu znajdziemy możliwość zdalnej kontroli, nowy czujnik ruchu oraz eleganckie wykończenie. Google postawiło także na nieco inny interfejs pozwalający na pracę samego sprzętu.

Co jeszcze?

Google Nest Thermostat – nowa propozycja firmy

Google wprowadza Nest Thermostat w czterech różnych kolorach do wyboru. Zostały one oznaczone jako: Snow, Sand, Charcoal i Green Fog. Każda konstrukcja posiada odpowiednie wykończenie, które ma zgrywać się z danym kolorem. Na bocznej obudowie Nest Thermostat Google umieściło pasek dotykowy, który pozwala na zmianę parametrów takich, jak chociażby temperatura. Alternatywnie, użytkownicy mogą kontrolować te dane za pośrednictwem aplikacji.

Po raz pierwszy w Nest Thermostat znalazł się także czujnik Google Soli. Układ śledzenia ruchu (który  jest dostępny na przykład w smartfonie Pixel 4), pozwala na wybudzanie wyświetlacza, kiedy użytkownik zbliży się do urządzenia. Niestety całość nie wykrywa gestów, co nie pozwoli na bezdotykową zmianę temperatury przez użytkownika.

Google
fot. Google

W jakiej cenie?

Google w przedsprzedaży wyceniło nowy Nest Thermostat na równowartość 129 dolarów w USA oraz 179 dolarów w Kanadzie. Konstrukcja będzie dostępna szerzej w nadchodzących tygodniach – poinformowała amerykańska firma.

Co ciekawe, plastikowe części nowego Nest Thermostat zostały wykonane z plastiku przetworzonego w 49 proc. Spora liczba innych elementów akcesorium także pochodzi bezpośrednio z recyklingu. Ostatnią rzeczą, którą Google wprowadza do swojego termostatu jest system monitorowania HVAC.