Google
fot. Google

Google udostępnia nowe funkcje z zakresu bezpieczeństwa

Google udostępniło nowe funkcje z zakresu bezpieczeństwa oraz prywatności użytkowników. Zmian doczekał się także Asystent, który od teraz będzie pozwalał na skorzystanie z trybu gościa, pozostawiając oryginalną konfigurację niedostępną dla postronnej osoby.

Google cały czas znajduje się pod ostrzałem ze względu na swoje podejście do bezpieczeństwa oraz prywatności użytkowników – zwłaszcza na terenie Europy. Firma stworzyła surowsze prawa dotyczące prywatności dla swoich kont, jednak kilka godzin temu Amerykanie poinformowali o nowych zmianach związanych z gromadzeniem danych oraz ich wykorzystaniem. Jedną z ważnych nowości będzie między innymi tryb gościa, który pojawi się w przypadku inteligentnego Asystenta Google.

Google dodaje tryb gościa dla Asystenta

W najbliższych tygodniach użytkownicy będą mogli skorzystać z nowego sposobu interakcji z Asystentem Google. Pierwotnie pojawi się on na samym początku na sprzętach z serii Nest Hub oraz Nest Audio, pozwalając na włączenie przy pomocy krótkiej komendy głosowej.

Kiedy tryb gościa zostanie włączony, Google nie będzie zbierało żadnych danych związanych z Asystentem, a żadna wiadomość nie zostanie także nagrana i zapisana w pamięci. Funkcje personalizacji zostaną wyłączone. W ten sposób Google celuje w inteligentne wyświetlacze umieszczone w hotelach lub sprzęty, które wykorzystywane są przez większą liczbę osób w miejscach publicznych.

Google
fot. Google

Oprócz Asystenta – nowy alert

Oprócz trybu gościa dla Asystenta, Google doda także nowy rodzaj powiadomienia, który będzie wysyłany wtedy, kiedy firma wykryje poważny incydent bezpieczeństwa powiązany z kontem użytkownika. Alerty zostały stworzone tak, aby nie dało się pod nie podszyć i tak, aby użytkownik miał pewność, iż każdy z nich pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Wprowadzenie tego rozwiązania rozpocznie się na masową skalę w najbliższych tygodniach, a całość będzie działać na wszystkich kontach Google już od początku 2021 roku.