Google

Nowe zwierzaki w AR Google

Google dodało do swojej wyszukiwarki 50 nowych zwierząt, które od teraz będą dostępne w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki tej funkcjonalności, użytkownicy będą mogli zapoznać się lepiej z konkretnymi gatunkami, a nawet się z nimi niejako „bawić” – przy wykorzystaniu  konkretnych sprzętów.

Google dodało do swojej wyszukiwarki 50 nowych zwierząt, które są dostępne do podejrzenia dla użytkowników w rzeczywistości rozszerzonej. Oprócz rudej pandy i kota, wśród nowych stworzeń znajdziemy takie zwierzaki, jak żyrafa, krowa, zebra, świnia czy hipopotam. Aby je odkryć, należy po prostu wyszukać dane zwierzę w aplikacji mobilnej Google i przy wynikach wyszukiwania nacisnąć opcję „wyświetl w 3D”. Google kontynuuje więc swoją pracę nad rozszerzoną rzeczywistością, którą firma rozpoczęła w ramach wyszukiwarki jeszcze w 2019 roku.

Google dodaje do wyszukiwarki zwierzęta w AR

Google w 2019 roku zaczęło po raz pierwszy umieszczać w swojej wyszukiwarce zwierzaki, które są do tej pory dostępne w rozszerzonej rzeczywistości. W sierpniu 2020 roku Amerykanie dodali także prehistoryczne stworzenia i historyczne artefakty – z tych ostatnich można z kolei skorzystać w aplikacji Google Arts & Culture.

Oczywiście zwierzaki w AR mogą nie być zbyt fascynujące dla dorosłych użytkowników, ale niemalże na pewno opcja ta spodoba się wszystkim dzieciom – szczególnie tym, które utknęły w domu na czas pandemii, a ich rozrywka została skutecznie ograniczona.

Google przyznaje, iż ma zamiar dalej rozwijać swoje funkcje AR i implementować je do wyszukiwarki oraz innych usług.

Rynek rozszerzonej rzeczywistości rośnie, jak na drożdżach. Analitycy szacują, iż ponad połowa większych firm na całym świecie będzie chciała do 2025 roku posiadać co najmniej jedno rozwiązanie oparte o AR.