Asystent Google
fot. Unsplash

Google przygotowuje następcę głośnika Home

Google planuje wprowadzić na rynek nowy, inteligentny głośnik. Cała konstrukcja miałaby zastąpić wysłużone już akcesorium oznaczone nazwą Home.

W przeciwieństwie do obecnego modelu, nowość najprawdopodobniej trafi na rynek pod marką Nest. Cała konstrukcja miałaby zastąpić wysłużony już sprzęt z serii Home. O planach amerykańskiego producenta donosi serwis 9to5Google posiadający swoje źródła blisko korporacji z Mountain View.

Google stawia na inny język projektowania

Chęć swoistego rebrandowania sprzętu w przypadku Google ma wynikać ze zmian, które zostaną wprowadzone w języku projektowania samego urządzenia. Google chce, aby nowy głośnik wyglądał znajomo i pasował wizualnie do portfolio sprzętów marki Nest – takich, jak Nest Mini czy Nest Hub lub wciąż niezmienionego z nazwy Google Home Max.

Nowe akcesorium rozwijane jest pod kryptonimem „Prince” i zostało pozbawione wyświetlacza. Całość ma działać bardzo podobnie do głośnika Sonos One. Co to oznacza? Między innymi większe głośniki oraz inne pozycjonowanie dźwiękowe. Najprawdopodobniej nowy głośnik od Google znalazłby się w portfolio marki gdzieś pomiędzy Google Home a Google Home Max – ostatni z wymienionych sprzętów zawiera dwa głośniki niskotonowe oraz dwa głośniki wysokotonowe.

Google przygotowuje następcę głośnika Home
fot. Unsplash.com

Co jeszcze w nowym głośniku?

W kontekście samego oprogramowania, nowe urządzenie od Google będzie posiadało Asystenta na pokładzie – tę samą wersje, która zasila inne urządzenia producenta. Obecnie nie wiadomo czy nowy głośnik amerykańskiej firmy będzie mógł pochwalić się jakimiś nowymi funkcjami, ale można założyć, że będzie on bazował na wszystkich dostępnych opcjach. Prawdopodobnie pojawią się również funkcje związane z parowaniem głośników w zestawy stereo.

Źródło opisywanych informacji nie jest pewne, jaka będzie ostateczna nazwa marketingowa nowego głośnika Nest ani kiedy zostanie on oficjalnie zaprezentowany. Bardzo możliwe, że w związku z pandemią koronawirusa, Google nie zaprezentuje żadnego nowego sprzętu aż do jesieni bieżącego roku – wraz ze smartfonami z serii Pixel.

Oryginalny Google Home został pokazany w 2016 roku wraz ze smartfonem Pixel pierwszej generacji, Chromecastem Ultra oraz zestawem słuchawkowym Daydream VR, którego żywot dobiegł końca.