przystawka do telewizora
fot. XDA Developers

Tak może nazywać się nowa przystawka do telewizora od Google

Google od wielu miesięcy przygotowuje swoją przystawkę do telewizora z Android TV. Tym razem poznaliśmy możliwą nazwę tego akcesorium.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, rendery oraz informacje, które przedostały się do sieci jasno wskazują na to, iż Google opracowuje własną przystawkę do telewizora z oprogramowaniem Android TV. Najświeższe informacje zdradzają, jak może się ona nazywać i z czym dokładnie będziemy mieli do czynienia. W systemie handlowym Target znaleziono wpis, który nazywa się „Google Chromecast with Google TV”. Cała konstrukcja miałaby zostać wyceniona na około 50 dolarów za sztukę.

Budżetowa przystawka do telewizora od Google

Poprzednie raporty, które pojawiały się w sieci wskazywały na to, iż przystawka do telewizora od Google będzie wydana pod marką Nest. Wygląda jednak na to, że amerykańska firma nieco zmieniła zdanie w tym temacie. 9to5Google zdradzało parę miesięcy temu, iż oprogramowanie Android TV doczeka się zmiany na Google TV – wraz z odświeżeniem całego interfejsu użytkownika. To byłby dobry moment na wydanie przystawki do telewizora, która opierałaby się na nowym pomyśle amerykańskiej firmy.

Sama przystawka do telewizora od Google ma na start być dostępna w trzech kolorach: Rock Candy, Summer Melon oraz Summer Blue.

Interfejs skoncentrowany na użytkowniku

Przystawka do telewizora od Google ma skupiać się przede wszystkim na użytkowniku oraz jego potrzebach – Google miało zaprojektować interfejs w taki sposób, aby był on maksymalnie przyjazny dla każdego. Oprócz tego, do przystawki firma doda specjalnego pilota z przyciskiem dla Asystenta Google, a także skoncentruje się bardziej na aplikacjach oraz optymalizacji ich działania.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na premierę przystawki do telewizora od Google. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie trafi ona do sprzedaży.