Google Stadia i GeForce Now na telewizorach LG z 2021 roku

Google Stadia i GeForce Now na telewizorach LG z 2021 roku

Streaming gier to gałąź rozrywki, która w 2021 roku może wystrzelić. Nic więc dziwnego, że LG postanowiło domyślnie preinstalować obie usługi na swoich telewizorach z najnowszych serii.

NVIDIA GeForce Now, jak i Google Stadia to usługi kojarzone głównie z graniem na smartfonach, tabletach, ewentualnie, w dalszej kolejności, na laptopach – w tym tańszych. I właśnie clue jest proste – streaming gier umożliwia granie, nawet w najnowsze tytuły, na urządzeniach, które z gamingiem nie mają wiele wspólnego – w tym na tanich laptopach czy nawet… telewizorach.

Teraz pewnie postanowicie złapać mnie za słówko, że hola hola, jak to jak to, przecież na konsolach stacjonarnych gra się właśnie na telewizorach. No i pewnie, słusznie, macie rację, ale cała moc obliczeniowa znajduje się właśnie w konsoli, nie w telewizorze. Z kolei w streamingu ważne jest właściwie tylko jedno – łącze internetowe o niezłej przepustowości. Jeśli to jest zapewnione, można cieszyć się z usługi grania w chmurze.

LG ogłosiło właśnie, że zarówno Google Stadia, jak i GeForce Now, trafią na najnowsze telewizory firmy. No właśnie – najnowsze, czyli z 2021, pochodzące z serii OLED, QNED oraz NanoCell. Nie jest jednak jasne czy na podobne wsparcie mogą liczyć użytkownicy aktualnych modeli – na ten temat LG się, póki co, nie wypowiedziało, ale na Waszym miejscu nie żywiłabym ku temu większych nadziei.

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym LG:

(…) dzięki obsłudze rozdzielczości 4K i 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, gry stają się jeszcze atrakcyjniejsze dla użytkowników usługi Stadia Pro. Użytkownicy telewizorów LG będą mogli natychmiast rozpocząć przygodę z największymi gamingowymi hitami dostępnymi w usłudze Stadia, takimi jak Cyberpunk 2077NBA 2K21Assassin’s Creed: Valhalla czy Watch Dogs: Legion, korzystając jedynie z kontrolera Stadia – bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu lub pobierania gry.

Obie usługi streamingowe na telewizorach LG pojawią się prawdopodobnie w drugiej połowie roku. W podobnym czasie mają Google Stadia ma trafić na Google TV i telewizory Sony (działające na platformie Google). GeForce Now z kolei aktualnie nie jest natywnie wspierane przez telewizory, co oznacza, że LG będzie przecierało szlaki.