Google
fot. Google

Sztuczna inteligencja Google stworzy postacie rodem z koszmarów

Google stworzyło model sztucznej inteligencji, który przy wykorzystaniu narzędzia Chimera Painter pozwala generować przerażające postaci rodem z koszmarów. Interfejs i samo oprogramowanie jest bardzo proste tym samym dobitnie pokazując, co jest w stanie zrobić sztuczna inteligencja.

Google wybrało narzędzie Chimera Painter do swoistego eksperymentu, który ma pozwolić użytkownikom na stworzenie postaci pojawiających się w ich koszmarach. To jedna z najdziwniejszych rzeczy jaka pojawiła się na blogu amerykańskiego producenta w ciągu ostatnich lat. Google zapiera się jednak, że szukało tylko… sposobów na przyspieszenie tworzenia grafiki do gier.

Google pozwoli Ci odtworzyć koszmary

Aby osiągnąć swój wyżej opisany cel, Google zdecydowało się wykorzystać narzędzie pozwalające na malowanie. Firma stworzyła także swoistą cyfrową grę z postaciami w wersji karcianej. Pomysł polegał na możliwości wykreowania wielu postaci jednocześnie – szybciej niż byłby w stanie zrobić to jakikolwiek artysta. Użytkownicy malując więc proste obrazki niczym w Paincie mogą stworzyć potwory rodem z koszmarów, które zostaną odpowiednio przekształcone przez algorytmy sztucznej inteligencji.

Co ciekawe, algorytmy bardzo mocno przymykają „oko” na to, jak dokładnie wygląda pierwotny obrazek stworzony przez użytkownika – nawet jeśli nie przypomina on żadnego zwierzęcia. Można tworzyć psy z głowami kameleonów, skrzydlate stworzenia z ciałem ryb… możliwości jest mnóstwo.

Google

Narzędzie jest dostępne za darmo

Google udostępniło swoje narzędzie za darmo i każdy może wypróbować je w tym miejscu. Robicie to jednak na własną odpowiedzialność.

Technologia amerykańskiego producenta mimo bycia delikatnie przerażającą pokazuje jednak, jak dużo pracy jest w stanie ułatwić algorytm sztucznej inteligencji. Można się spodziewać, że narzędzie Google przyda się wielu osobom w tworzeniu nowych grafik lub innych obrazków.