Google

Google wprowadza tryb gościa w urządzeniach Smart Home

Google oficjalnie uruchamia nowy tryb gościa, który trafi do sprzętów Smart Home. Cała funkcjonalność została oznaczona jako łatwy sposób kontrolowania prywatności na inteligentnych głośnikach oraz ekranach – niezależnie od miejsca, w którym na co dzień one działają.

Plotki na temat wprowadzenia trybu gościa przez Google pojawiały się już od dawna – teraz stały się one rzeczywistością. Nowa funkcjonalność trafi, między innymi, na sprzęty Google Nest oraz Google Home, a także na szereg inteligentnych ekranów amerykańskiego producenta. System, póki co, działa w języku angielskim, jednak na przestrzeni najbliższych miesięcy doczeka się on wsparcia dla innych języków oraz urządzeń.

Google wprowadza tryb gościa na sprzęty smart home

Gdy tryb gościa jest włączony, nagrania dźwiękowe oraz aktywność Asystenta Google będzie automatycznie usuwana po zakończeniu danej czynności. Asystent Google nie wypowie ani nie pokaże żadnych wyników, które byłyby, w jakikolwiek sposób, powiązane z kontem użytkownika. Tryb gościa zapisuje jednak dalej całą aktywność związaną z usługami amerykańskiej firmy – takimi, jak Mapy czy YouTube.

Jednocześnie, opisywany tryb nie ogranicza w żaden sposób funkcjonalności sprzętów smart – dalej będzie można za ich pomocą sterować domem, wyświetlać multimedia czy też oczekiwać odpowiedzi na zadane pytania.

Funkcjonalność trybu gościa będzie mogła zostać włączona przy pomocy komendy: „Hej Google, włącz tryb gościa”. To samo tyczy się jej natychmiastowego wyłączenia.

Nowa opcja dodana przez Google może przyczynić się do lepszego zaadoptowania sprzętów smart w usługach oraz placówkach publicznych – na przykład w hotelach. Użytkownicy będą mogli bowiem korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Smart Home, bez konieczności martwienia się o swoją prywatność.