Nowa usługa drukowania zdjęć przy pomocy AI od Google

Nowa usługa drukowania zdjęć przy pomocy AI od Google

Google po tym, jak na pewien czas zrezygnował ze swojej usługi drukowania zdjęć, przy pomocy Sztucznej Inteligencji, z aplikacji Zdjęcia Google, przywraca ją dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Przy okazji, spadła cena za takową usługę.

Google wydrukuje zdjęcia przy pomocy AI

Usługa zamawiania zdjęć w formie fotoksiążki bądź albumu jest bardzo popularna nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Firma z Mountain View poszła o krok dalej i udostępnia taką opcję bezpośrednio ze swojej aplikacji Zdjęcia Google. Teraz użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą mogli cieszyć się z opcji Premium, która umożliwi miesięczne zamawianie takiej fotoksiążki w zamian za abonament.

W ramach usługi, użytkownicy będą mogli wybrać 10 zdjęć miesięcznie, a Google przy pomocy AI wydrukuje je w formie fotoksiążki lub pojedynczych fotografii i wyśle bezpośrednio do zamawiającego lub do punktu w sklepie bądź aptece, który wybierze użytkownik. Taka przyjemność będzie kosztowała 6.99$ z wliczonymi podatkami i wysyłką.

Google - drukowanie zdjęć przy pomocy AI
fot. Google

Seria druku Premium wykorzystuje naukę maszynową, aby zaproponować 10 najładniejszych zdjęć z ostatniego miesiąca, które następnie zostaną przekazane do wydrukowania. Aby dać użytkownikowi kontrolę nad tym, jakie zdjęcia dostanie i jak będą wyglądały, może on edytować swój wybór, np. poprzez wybranie matowego lub błyszczącego wykończenia czy dodanie obramowania.

Amerykańska firma przewidziała także miesiące, w których przeważnie dzieje się mniej i częściej zostajemy w swoim domu. Wtedy nie mamy za dużo ciekawych momentów do wyboru. Na szczęście, osoba korzystająca z abonamentu nie musi płacić za niego w miesiącu, w którym nie zamawia książki bądź zdjęć.

Google - proces zamawiania fotoksiążki
fot. Google

Firma z Mountain View zaoferuje także tzw. „pocztówki”, które są niczym innym, jak odbitkami zdjęć, wykonanymi z kartonu. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa fotografii w transporcie do końcowego odbiorcy.

Osoby zainteresowane (niestety obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych) mogą już zamawiać zdjęcia przez nową usługę. Dostępne są 3 rozmiary: 4×6, 5×7 lub 8×10 cm. Dodatkowo do sieci, w których można odebrać zdjęcia, dołączył Walgreens, dzięki czemu lista miejsc odbioru odbitek zwiększył się o 100%.