Google
fot. Unsplash.com

Sposób na zdalne Halloween? Nowości w Google AR

Rozszerzona rzeczywistość od Google pozwala na wygenerowanie kilku nowych obiektów, charakterystycznych symboli święta Halloween. W pakiecie znajdziemy między innymi czarnego kota czy inne zwierzaki. Nie zabrakło także szkieletu.

Google rozpoczęło obchody Halloween od dodania do rozszerzonej rzeczywistości trzech trójwymiarowych zwierząt. Podobnie, jak w przypadku zajączka wielkanocnego w kwietniu, zwierzaki tym razem wyróżniają się przy pomocy kostiumów. Dodatki można wyświetlać w trójwymiarze, a całe rozwiązanie korzysta z niczego innego, jak technologii Google ARCore, z którą jest kompatybilna całkiem spora liczba smartfonów.

Google dodaje zwierzaki na Halloween

Google zaprasza użytkowników do powiedzenia „buu!”.  Amerykańska firma dodała do swojej aplikacji trójwymiarowe zwierzęta, które będą mogły zostać wyświetlone przez użytkownika. Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości, przy pomocy smartfona będzie można je także wyświetlić w swoim domu. Amerykanie pozwalają nagrywać trójwymiarowe zwierzaki czy też robić im zdjęcia w naszych mieszkaniach.

Do tego wszystkiego, Google dodało także możliwość „czarowania”, która pozwala użytkownikom na interakcję ze swoistym duchem w trójwymiarze lub latarniami wykonanymi z dyni. Ostatnia z trójwymiarowych postaci Google, to ludzki szkielet, który jest w stanie zatańczyć na ekranie.

Google
fot. 9to5Google

Kto może skorzystać?

Zwierzęta oraz obiekty Google 3D na Halloween są dostępne dla większości nowych urządzeń korzystających z oprogramowania Android lub iOS. Google pozwala na wyszukanie ich w przeglądarce mobilnej lub w aplikacji firmy z Mountain View.

To nie pierwszy raz, kiedy Google udostępnia tego typu nowość. Amerykańska firma już wcześniej dodała ponad 60 różnych zwierząt opracowanych w swojej technologii AR Core.

Można się więc spodziewać, że Halloween oraz inne akcje tematyczne to dopiero początek działań Google związanych z rozszerzoną rzeczywistością.