Czy istnieje ciekawsza lodówka od tej Xbox? Tak! Jest... pojazdem autonomicznym

Czy istnieje ciekawsza lodówka od tej Xbox? Tak! Jest… pojazdem autonomicznym

Prawdę powiedziawszy mocno wątpiłem w to, że w najbliższym czasie będzie mi dane zapoznać się z informacjami na temat ciekawszej lodówki niż ta, którą zaprezentował Microsoft. Życie jednak pisze różne scenariusze. Minęło zaledwie kilka dni, a Heineken sprawił, że o lodówce przypominającej Xbox Series X praktycznie zapomniałem.

Heineken B.O.T. – autonomiczna lodówka w sam raz na dłuższy wypoczynek

Skrót Heineken B.O.T. oznacza Heineken Beer Outdoor Transporter, czyli Zewnętrzny Transporter Piwa Heineken. Już sama nazwa może wskazywać, czym jest owo urządzenie, dlatego tym bardziej warto przyjrzeć mu się bliżej.

Heineken B.O.T. to niewielki pojazd autonomiczny, poruszający się przy pomocy sześciu kół, z których najprawdopodobniej dwa są napędzane przez silnik elektryczny. Nie jest do końca jasne, w jaki sposób pojazd ten jest sterowany. Istnieje podejrzenie, że wykorzystuje łączność WiFi, Bluetooth albo UWB, by namierzyć smartfon użytkownika i udaje się zawsze do miejsca, w którym sygnał jest najsilniejszy, oczywiście omijając po drodze wszelkie napotkane przeszkody.

Zestaw czujników umożliwiających autonomiczną jazdę umieszczony został w takim miejscu, że sprawia wrażenie, jakby stanowił głowę niewielkiego robota. Całość robi na zdjęciach piorunujące wrażenie!

Lodówka Heineken B.O.T. fot. Heineken
fot. Heineken

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… i zimne

Podstawowym zadaniem Heineken B.O.T. jest sprawić, by właściciel zawsze miał pod ręką ulubione piwo, schłodzone do optymalnej temperatury. Robot jest w stanie pomieścić nawet 12 puszek, co powinno wystarczyć nawet najbardziej wymagającym miłośnikom złocistego napoju. Naturalnie, wewnątrz lodówki można umieścić również zupełnie inne napoje czy przekąski.

Co ciekawe, pojazd jest w stanie komunikować się z właścicielem, na przykład po to, by zapytać go, czy aby na pewno nie chce mu się pić i nie zaoferować czegoś, co spoczywa w jego wnętrzu.

Heineken B.O.T. fot. Heineken
fot. Heineken

Nie można go kupić, ale można go wygrać

Niestety, ku wielkiemu smutkowi miłośników nowych technologii (i zimnego piwa), Heineken B.O.T., w przeciwieństwie do lodówki Microsoftu, nigdy nie trafi do sprzedaży. Jedynym sposobem, by stać się posiadaczem tego niezwykłego pojazdu autonomicznego, jest udział w konkursie organizowanym przez Heinekena. Szczegóły znajdziecie tutaj, a ja tymczasem udam się do lodówki o własnych siłach.