Panele, źródło: Govee
Panele, źródło: Govee

Nanoleaf ma konkurencję. Govee wprowadza heksagonalne panele świetlne

Wraz z rozwojem technologii światła LED oraz szeroko popularnych akcesoriów RGB, kolejna firma pokazuje, że oświetlenie w naszych domach wcale nie musi być nudne. Firma Govee na CES 2022 przedstawiła sześciokątne panele świecące wszystkimi możliwymi kolorami.

Urozmaicenie powierzchni

Często znajdujemy się w sytuacji, że chcemy coś powiesić na ścianie, aby jakoś urozmaicić jej wygląd. Pierwszą rzeczą, przychodzącą na myśl, może być obraz, jednak nie do każdego wnętrza takie rozwiązanie będzie pasować. Firma Govee pokazała coś, co na pewno przypasuje fanom akcesoriów RGB i nie tylko.

Świecące panele na ścianę nie są nowością. Od kilku lat bowiem konkurencyjna firma Nanoleaf ma w swojej ofercie Shapes Hexagons oraz Triangles, które są bardzo podobnym produktem do tego zaprezentowanego na CES 2022.

Nanoleaf ma konkurencję. Govee wprowadza heksagonalne panele świetlne
Govee Glide Hexa panels

Tak jak panele Nanoleaf, te od Govee mogą być układane w dowolne kształty, odpowiednie dla naszych preferencji. Ciekawym, nowym rozwiązaniem, jest imitacja przestrzennych sześcianów, co daje niewątpliwie bardzo ciekawy efekt na ścianie.

Świecącym sześciokątom nie mogło zabraknąć funkcji smart, w tym możliwości obsługi zarówno za pomocą aplikacji producenta, jak i asystentów głosowych Amazon Alexa oraz Google Assistant. Za pomocą naszego głosu bez problemu uruchomimy bądź wyłączymy światło, a także odpowiednio dostosujemy kolory paneli.

Cena nie zaskakuje

Niestety, tego typu urządzenia nie są tanie. Niemal każda smart żarówka, pasek LED czy innego kształtu panele wycenione są dość wysoko, zwłaszcza te kompatybilne z popularnymi smart asystentami.

Cena Glide Hexa panels nie jest jeszcze znana, najprawdopodobniej będzie ona wynosiła około 200 dolarów. Dla porównania, za podobne urządzenie firmy Nanoleaf, musimy zapłacić w Polsce co najmniej 800 złotych. Można więc uznać, że sześciany firmy Govee są bezpośrednią konkurencją dla firmy z logo liścia.

Jako fan pasków LED oraz kolorowych żarówek, w przyszłości mam w planach zakup świecących paneli na ścianę. W chwili obecnej poczekam jednak na promocję lub na zwyczajny spadek ich cen.