Meta Oculus Quest 2
Gogle Meta Quest 2 (kiedyś Oculus Quest 2).

„Hey, Facebook” – nowa komenda pojawia się na sprzętach firmy

Facebook wprowadza do swoich urządzeń nową komendę głosową. „Hey Facebook” trafi zarówno na Oculus Quest 2, jak i narzędzie do wideokonferencji – Portal. Jak to działa?

Facebook umożliwia wydawanie poleceń głosowych sprzętom takim, jak Oculus Quest 2 oraz Portal. Oculus uruchomił polecenia głosowe w 2020 roku, jednak teraz oba wymienione urządzenia doczekały się specjalnej komendy aktywującej mikrofony. Podobnie, jak w przypadku sprzętów z Asystentem Google, Facebook chce, aby użytkownicy wypowiedzieli komendę „Hey Facebook” by rozpocząć nasłuchiwanie.

Oculus poinformował, iż głosowa komenda nie będzie ograniczona tylko i wyłącznie do modelu Quest 2.

Facebook upraszcza obsługę swoich urządzeń

Facebook rozpocznie wprowadzanie nowego słowa do „przebudzenia” w Oculus Quest 2 jeszcze w tym tygodniu. W przyszłości firma ma zamiar udostępnić je również dla starszych sprzętów z serii Quest. W swoim poście na blogu, zespół Oculusa przekazał, iż funkcja jest póki co domyślnie wyłączona. Trzeba ją aktywować za pośrednictwem panelu funkcji eksperymentalnych. Co ciekawe, urządzenie pozwoli na przeglądanie, słuchanie oraz usuwanie swoich poleceń głosowych. W dowolnym momencie użytkownicy będą mogli także wyłączyć zapisywanie głosu.

Jeśli zaś chodzi o urządzenie Facebook Portal, nowa komenda to tylko kolejna opcja umożliwiająca wydawanie poleceń bez użycia rąk. Urządzenia do czatu wideo reagują już na komendę „Hey Portal”, a komenda „Hey Facebook” będzie tylko i wyłącznie dodatkiem – użytkownik będzie mógł w każdym momencie przełączyć obie opcje.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko korzystać!