Hiber

Hiber wyśle swoje satelity na orbitę. Celem stworzenie sieci IoT

Europejski startup Hiber BV zabezpieczył dla siebie 26 milionów euro z unijnych oraz prywatnych środków. Celem startupu jest wysłanie na orbitę własnych satelit, które stworzą sieć łączącą urządzenia Internetu Rzeczy. Finansowanie projektu pochodzi między innymi z Funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji.

Fundusz Europejskiej Rady ds. Innowacji zainwestował 26 milionów euro w Hiber BV. Ogólna wysokość świadczeń, którą dysponuje opisywany fundusz wynosi ponad 270 milionów euro. Konstelacja satelitów firmy Hiber ma w przyszłości pozwolić na śledzenie oraz monitorowanie maszyn i urządzeń w trudno dostępnych miejscach. Po raz kolejny okazuje się więc, że wykorzystanie satelit jest najlepszym sposobem na docieranie do miejsc poza dużą aglomeracją.

Hiber rozwinie sieć satelitów

Pomysł Hiber przyczyni się nie tylko do łatwiejszego śledzenia sprzętów na odludziach, ale również pozwoli na zmniejszenie strat związanych z produkcją żywności, czy szybsze wykrycie wycieków z szybów naftowych. Technologia ta jest w stanie szybko przesyłać dane i zapewniać do nich dostęp nawet w odległych czy rozwijających się regionach świata.

Finansowanie Hibera jest w tym przypadku uważane za ogromny sukces i kluczowy krok w dalszym rozwoju firmy.

Unia Europejska także patrzy z nadzieją w kierunku Hiber. Stworzenie sieci satelitów dla IoT miałoby pozwolić na zaistnienie wysoce innowacyjnemu przedsiębiorstwu wywodzącego się z rynku europejskiego.

Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za powodzenie całej operacji. Można się spodziewać, że od teraz projekt Hiber będzie rozwijał się znacznie szybciej.