Rynkowa ofensywa Hisense nabiera tempa. Trzy nowe telewizory, w tym model dedykowany graczom

Rynkowa ofensywa Hisense nabiera tempa. Trzy nowe telewizory, w tym model dedykowany graczom

Od kiedy firma Hisense ogłosiła oficjalne rozpoczęcie sprzedaży na polskim rynku, wiadomo było, że z biegiem czasu rozpocznie sprzedaż wielu ciekawych urządzeń ze swojego portfolio, przede wszystkim telewizorów. Teraz do oferty producenta trafiają trzy modele, adresowane do różnych grup docelowych.

Hisense U8 ULED 4K – telewizory segmentu premium

Pierwszym z nowych telewizorów Hisense, jakie będzie można kupić w Polsce, jest model U8GQ. To przedstawiciel segmentu premium w ofercie tego producenta, gdzie liczy się, przede wszystkim, najwyższa jakość obrazu. Telewizory o rozmiarze 55 i 65 cali wyposażono w technologię Quantum Dot Colour, pozwalającą na wyświetlenie przeszło 1 miliarda odcieni. Dzięki temu, obraz widoczny na Hisense U8 ULED 4K charakteryzuje się wysoką czystością i realizmem, zwłaszcza pod względem odwzorowania kolorów.

Za głębię czerni odpowiada technologia Array Local Dimming, pozwalająca na wyłączenie podświetlenia w określonej strefie telewizora. Producent deklaruje, że takich stref jest przeszło 100.

Nie zapomniano również o dźwięku wysokiej jakości – model U8GQ jest zgodny z Dolby Atmos.

Hisense TV
fot. Hisense

Hisense A7GQ – dedykowany rozmiar dla każdego wnętrza

Kolejny z nowych telewizorów Hisense, poza wysoką jakością obrazu, podobnie jak w modelu premium, charakteryzuję się szeroką możliwością dopasowania do indywidualnych wymagań, pod względem przekątnej. W sprzedaży pojawią się modele o rozmiarze 75, 65, 55, 50 i 43 cali.

Hisense E7GQ UHD 4K – rozwiązanie dla graczy

Na tle pozostałych rozwiązań Hisense, model E7GQ wyróżnia się cechami, które sprawiają, że staje się idealnym rozwiązaniem dla graczy. To specyficzna grupa użytkowników, dla której najistotniejszym parametrem jest niskie opóźnienie, pomagające zwłaszcza w szybkich, dynamicznych produkcjach.

O najlepsze wrażenia z gier dba automatyczny tryb o niskiej latencji (ALLM) oraz opóźnienie wejściowe mniejsze niż 15 ms. Znajdziemy tu również zmienną częstotliwość odświeżania HDMI 2.1 VRR.

Hisense
fot. Hisense

Wszystkie telewizory Hisense, które zostały wymienione w niniejszej publikacji, pracują pod kontrolą autorskiego systemu Hisense VIDAA OS U.50, w którym znaleźć można najczęściej wykorzystywane aplikacje smart TV, takie jak Netflix, YouTube i PrimeVideo.