HP Reverb G2 Omnicept Edition
fot. HP

HP Reverb G2 Omnicept Edition – firma wprowadza nowe gogle VR

HP Reverb G2 Omnicept Edition to nowe gogle do wirtualnej rzeczywistości, które przeznaczone są na rynek komercyjny, ale nie tylko. Amerykańska firma celuje ze swoim produktem również w programistów oraz firmy, które chciałyby urozmaicić szkolenia oraz niektóre rozwiązania w swoich biurach.

HP wprowadza na rynek nowy, komercyjny zestaw do wirtualnej rzeczywistości – Reverb G2 Omnicept Edition. Urządzenie ma pojawić się na wiosnę 2021 roku i będzie dostępne dla programistów, klientów indywidualnych oraz użytkowników korporacyjnych. Sprzęt wygląda podobnie, jak jego poprzednia generacja – co ciekawe, poprzedni model gogli Reverb G2 został uznany najlepszą konstrukcją VR dostępną na rynku. Wszystko to głównie ze względu na wysoką rozdzielczość wyświetlanego obrazu.

HP Reverb G2 Omnicept Edition – co potrafi?

HP Reverb G2 Omnicept Edition został wyposażony w specjalny system śledzenia wzroku użytkownika ora czujniki tętna, a także kamerę monitorującą twarz osoby posiadającej założony zestaw. Model Reverb G2 Omnicept Edition zawiera w sobie również nowy pałąk z mechanizmem zapadkowym, zaprojektowany aby umożliwić łatwe dopasowanie zestawu słuchawkowego do różnych użytkowników.

Choć cała konstrukcja nie została zbudowana na zasadzie „do domu”, jest ona obecnie nazywana najbardziej inteligentnym zestawem VR. HP udostępniło swoim partnerom specjalne SDK, które pozwala na szybsze tworzenie aplikacji oraz wykorzystanie wszystkich dostępnych czujników w goglach.

Platforma all in one

HP Reverb G2 Omnicept Edition łączy w sobie solidny hardware, algorytmy sztucznej inteligencji oraz wszystkie sensory tworząc swoistą platformę, która ma przybliżyć wirtualną rzeczywistość praktycznie każdej zainteresowanej osobie.

HP nie podzieliło się cenami, które trzeba będzie zapłacić za opisywany zestaw. Od października tego roku będzie można się jednak zapisać na listę, która pozwoli zakupić sprzęt w przedsprzedaży.