HTC Vive Focus Plus

HTC Vive Focus Plus, czyli VR w zastosowaniach biurowych

 HTC rzuciło nowe światło na zestaw funkcjonalności oznaczony jako Vive Focus Plus. Rozwiązanie ma być przeznaczone stricte do zastosowania w środowisku biznesowym, oraz podczas pracy. Po raz kolejny, tajwańska firma promuje swój zestaw VR w kontekście edukacji oraz wykonywania codziennych obowiązków.

HTC Vive Focus Plus – co to takiego?

HTC Vive Focus Plus to nowa funkcjonalność, która pozwala goglom do wirtualnej rzeczywistości, między innym,i na nagrywanie ekranu, bezprzewodowe udostępnianie obrazu za pośrednictwem Miracast czy też aktywowanie specjalnego trybu kiosku. W przypadku klientów biznesowych, tryb kiosku pozwoli na wgranie predefiniowanego programu i aktywację gogli do specjalnych celów. Jak można to wykorzystać? Między innymi, na targach sprzętowych lub do prezentacji konkretnych obrazów czy symulacji – za pośrednictwem gogli VR.

HTC widzi, że Vive Focus Plus może pomóc firmie sprzedawać więcej headsetów VR, które będą wykorzystywane przez inne marki, chociażby do promowania swoich produktów.

Oprócz ograniczonej pracy – również bezpieczeństwo

Praca w ograniczonym z góry środowisku, to tylko jedna zaleta funkcjonalności Vive Focus Plus. Oprócz tego, HTC zwróciło również uwagę na możliwość obsługi rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w kontekście Vmware i MobileIron. Dzięki temu każda z firm, która zdecyduje się na wykorzystanie gogli będzie mogła zarządzać ustawieniami, aplikacjami oraz wybranymi sprzętami bezpośrednio „ze swojej strony”. Pozwoli to na uniknięcie konieczności korzystania z dodatkowych metod autoryzacji czy też nie będzie powodowało, iż dane funkcje zostaną zamknięte w jednym ekosystemie.

Gogle VR od HTC będą w stanie łączyć się z sieciami firmowymi zdalnie i korzystać z tuneli VPN bez większych przeszkód – co szczególnie może przydać się w obecnie popularnej pracy zdalnej.

Nowość jest wdrażana na zestawy HTC na bieżąco.