HTC
fot. HTC

HTC Vive XR Suite – nowy ekosystem do pracy w wirtualnej rzeczywistości

HTC zaprezentowało Vive XR Suite, czyli zupełnie nowy pakiet oprogramowania, który ma pozwolić na pracę przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. Całość będzie ułatwiała użytkownikom pracę przy wykorzystaniu między innymi smartfonów, komputerów, tabletów oraz urządzeń VR.

HTC wprowadza Vive XR Suite, czyli zintegrowany pakiet oprogramowania do wirtualnej rzeczywistości, który ma pozwolić na nową interakcję z aplikacjami oraz innymi narzędziami. Całość została zaprojektowana z myślą o zdalnej pracy, nauce albo po prostu rozrywce. Pakiet rozwiązań od HTC pozwala na współpracę w czasie rzeczywistym i dzięki niemu użytkownicy mogą organizować wydarzenia, a także komunikować się w bardziej naturalny sposób – pomimo braku fizycznej interakcji.

HTC Vive XR Suite w wersji Light i wersji Pro

HTC umożliwia pobieranie pakietu Vive XR Suite już praktycznie od dzisiaj. Całość obejmuje sobą pięć aplikacji: Vive Sync, Vive Sessions, Vive Campus, Vive Social oraz Vive Museum. Wersja Light całego pakietu pozwala na dołączenie do gotowych wydarzeń oraz spotkań i jest dostępna za darmo. Jedno stanowisko dla wersji Pro kosztuje z kolei około 30 dolarów za miesiąc. Każdy może więc wybrać coś dla siebie.

HTC zaprojektowało Vive XR Suite z myślą o klientach korporacyjnych oraz biurach, które będą chciały wykorzystać opisywane rozwiązania w swojej codziennej pracy. W tym wszystkim tajwańska firma zapewnia nieograniczone wsparcie we wszystkich regionach świata oraz chwali się wysoką wydajnością całego pakietu.

HTC
fot. HTC

Tajwańczycy patrzą w przyszłość?

Udostępniając swoje rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości, HTC może robić mały krok w kierunku popularyzacji tego typu technologii w większych biurach oraz różnych branżach. Pandemia pokazała, iż rynek potrzebuje weryfikacji, a sama praca będzie się tylko i wyłącznie zmieniać.

Czy na lepsze? Tego nie jesteśmy w stanie jeszcze ocenić.