Huawei

Huawei inwestuje w cyfrowe zdrowie. Firma stworzyła specjalny dział

Chiński gigant Huawei oficjalnie zapowiedział stworzenie i rozwój dedykowanego laboratorium Health Labs w chińskim mieście Xi’an. W komunikacie prasowym firma ujawniła, że Health Lab to całkowicie innowacyjna placówka, która będzie w stanie pomóc producentowi rozwijać funkcje powiązane ze zdrowiem użytkowników. Wszystko to przy wykorzystaniu konkretnych sprzętów.

Huawei Health Lab ma być niczym innym, jak miejscem, w którym chińska firma będzie w stanie rozwijać nowe koncepcje oraz krzyżować pomysły naukowców i inżynierów w celu stworzenia integralnej platformy zdrowotnej. Wszystko to przy wykorzystaniu konkretnych sprzętów – głównie inteligentnym urządzeniom do noszenia.

Huawei inwestuje w segment cyfrowego zdrowia

Obecnie inteligentne sprzęty do noszenia od Huawei, podobnie jak w przypadku wielu innych markowych produktów, są bardzo popularne. W odpowiedzi na zaufanie konsumentów, Huawei chce pójść o krok dalej i ulepszyć swoje usługi związane z cyfrowym zdrowiem. Teraz Chińczycy posiadają w swoim portfolio inteligentne wagi czy zegarki, jednak z czasem liczba i różnorodność sprzętów zacznie się zwiększać.

W samym 2020 roku Huawei wprowadziło na rynek aż siedem produktów zdolnych do zbierania danych cyfrowych na temat zdrowia. W nowym Health Labs od Huawei, setki programistów i badaczy, a także testerów będą ze sobą współpracować.

To dobrze rokuje.

To biznes, który cały czas rośnie

Rynek cyfrowego zdrowia rośnie w zawrotnym tempie. Już w 2019 roku Apple mówiło, iż chce stać się liderem sprzętów, które będą pozwalały użytkownikom okiełznać ich problemy, a także zmotywują ich do lepszego trybu życia. W usługach cyfrowego zdrowia znajdziemy praktycznie wszystkich największych gigantów technologicznych – nic więc dziwnego, że Huawei chce być kolejnym z nich.

Wraz z czasem Huawei będzie chciało otwierać kolejne centra rozwojowe Health Labs. Nie pozostaje nic innego, jak tylko obserwować ich poczynania.