Huawei HiCar

Huawei HiCar pojawia się na zdjęciu. To inteligentny ekran do samochodu

Huawei rozwija HiCar – nowy, inteligentny ekran przeznaczony dla samochodów. To nie pierwszy raz, kiedy Chińczycy pokazują, że są zainteresowani swoistą dywersyfikacją branży motoryzacyjnej. Huawei HiCar pojawił się na zdjęciach i trzeba przyznać, że… jest naprawdę duży. Wiele osób byłoby jednak zainteresowanych jego implementacją do swojego samochodu.

Na chińskiej stronie społecznościowej Weibo pojawił się obraz, który ma przedstawiać nowy, inteligentny ekran Huawei HiCar, przeznaczony do samochodów. Na przodzie wyświetlacza znajdziemy aparat do zdjęć selfie oraz rozmów wideo – sama konstrukcja ma proporcje 21:9, co czyni ją zdecydowanie szeroką i wygodną w obsłudze. Najciekawszą cechą ekranu jest jednak fakt, iż obsługuje ona oprogramowanie Harmony OS 2.0, które Huawei w najbliższych miesiącach będzie wprowadzał na swoje sprzęty.

Huawei HiCar

Huawei HiCar, czyli inteligentny ekran do samochodu

Na tylnej obudowie Huawei HiCar, producent umieścił głośnik odpowiedzialny za dźwięk – nie wiadomo jednak, do czego konkretnie mógłby się on przydać. System Harmony OS i jego finalne możliwości nie są jeszcze znane, ale patrząc na samą konstrukcję opisywanego urządzenia można się spodziewać, że będzie ono działać podobnie, co komputer pokładowy Tesli. Użytkownicy będą więc mogli nie tylko podejrzeć konkretne parametry samochodu, ale również sprawdzić dodatkowe informacje: takie, jak pogodę czy wiadomości. Zapewne nie zabraknie tu także wsparcia dla odtwarzania multimediów w przypadku pasażera.

Data premiery, specyfikacja oraz finalna cena, którą trzeba będzie zapłacić za Huawei HiCar, pozostaje tajemnicą. O sprzęcie dowiemy się zapewne więcej, kiedy chiński producent 16 grudnia przedstawi Harmony OS 2.0 oraz opowie więcej o jego możliwościach oraz rozwiązaniach technologicznych.

Trzeba jednak przyznać, że inteligentny ekran zdolny do zamontowania praktycznie w każdym samochodzie z odpowiednią ilością miejsca zapowiada się naprawdę ciekawie.