Huawei
fot. Huawei

Huawei rozwija inteligentny ekran dla samochodów

Huawei ma obecnie rozwijać inteligentny ekran, który trafi do samochodów. Cała konstrukcja będzie działać w oparciu o autorski system operacyjny producenta – Hongmeng OS. Skąd taka decyzja?

Jeden z wiarygodnych blogerów udostępnił w sieci informacje na temat tego, jakoby Huawei miało rozwijać inteligentny ekran przeznaczony do samochodów. Cała konstrukcja operowałaby w ramach autorskiego oprogramowania Chińczyków – Hongmeng OS. To nie pierwszy raz, kiedy chiński gigant chce implementować swoje rozwiązania do różnych sprzętów. Wykorzystanie ekranu w samochodach idealnie wpisuje się jednak w strategię Huawei, o której producent mówił już w 2019 roku.

Huawei widzi dla siebie kilka segmentów

W 2019 roku, dyrektor generalny Huawei przekazał, iż firma chce rozwijać inteligentny ekran w czterech scenariuszach: w domu, w biurze, w samochodzie i w wybranych aktywnościach sportowych. Chwilę później, Chińczycy założyli markę Huawei Electric Technology Co. Ltd. z kapitałem zakładowym w wysokości około 250 milionów juanów. Zakres działalności spółki ma obejmować badania inżynieryjne i technologiczne, a także szeroką sprzedaż inteligentnego wyposażenia właśnie dla rynku motoryzacyjnego.

Podczas tegorocznej konferencji Huawei Developer Conference 2020, chińska firma zorganizowała specjalne wydarzenie poświęcone samochodom oraz ich inteligentnym funkcjom. Huawei współpracuje także z markami takimi, jak Volvo czy Hongqi, a także innymi, mniejszymi chińskimi podmiotami.

Huawei
fot. Huawei

Co da samochodom ekran od Huawei?

Huawei twierdzi, iż HMS for Car może zrewolucjonizować sposób interakcji z samochodem. Inteligentny wyświetlacz umieszczony w aucie pozwoli na wykonywanie oraz odbieranie połączeń, a także zintegruje więcej sprzętów „smart” z samym autem – konkretniej chodzi tutaj na przykład o zegarki czy głośniki. Implementacja ekranu działającego w oparciu o Hongmeng OS ma także pozwolić na swobodny przesył i analizę danych w czasie rzeczywistym.

Obecnie nie wiadomo, która firma jako pierwsza skusi się na wdrożenie u siebie pomysłu od Huawei.