Huawei Sound X 2021 już bez tajemnic. Specyfikacja robi wrażenie
fot. via huaweicentral.com

Huawei Sound X 2021 już bez tajemnic. Specyfikacja robi wrażenie

Zgodnie z przewidywaniami, podczas ostatniej prezentacji Huawei zaprezentowano odświeżoną wersję topowego głośnika z oferty marki. Huawei Sound X 2021 ma w sobie wielki potencjał, by wszystkich nabywców zaskoczyć niezrównaną jakością dźwięku, jak na tę kategorię sprzętu.

Muzyka jest najważniejsza

Inteligentny głośnik, jak z resztą zdecydowana większość głośników, służy, przede wszystkim, do odtwarzania muzyki. To właśnie w tym aspekcie Huawei Sound X 2021 ma do zaoferowania najwięcej. Podzespoły upchnięte w obudowie o wymiarach 175,6 x 224 mm i wadze 3,140 kg mogą robić wrażenie.

Za niezrównaną w swojej klasie jakość dźwięku odpowiada trójdrożny system, opracowany we współpracy z firmą Devialet. Składa się na niego głośnik basowy o średnicy 4,75 cala, cztery głośniki pełnozakresowe o średnicy 1,5 cala i głośnik wysokotonowy o średnicy 1,25 cala. Dla wzmocnienia efektu, dodano również dwie membrany pasywne.

Równie zaawansowanym systemem, jak ten do emisji dźwięku, jest służący jego odbiorze. Sześć mikrofonów umieszczonych wzdłuż okręgu gwarantuje, że głośnik usłyszy nas gdziekolwiek w pomieszczeniu się znajdujemy.

Więcej światła!

Zgodnie z przewidywaniami, głośnik Huawei Sound X 2021 wyposażony został w system podświetlenia LED RGB, składający się z 48 niezależnych diod, rozmieszczonych wokół głośnika. Oprogramowanie pozwala na zastosowanie jednego z ośmiu efektów świetlnych, łącznie z wypełnieniem pomieszczenia nastrojowym, ciepłym blaskiem czy pulsowaniem w rytm muzyki.

Huawei Sound X 2021 fot. via huaweicentral.com
Huawei Sound X 2021 fot. via huaweicentral.com

Potęga HarmonyOS

Nowy głośnik od Huawei to pierwsze, tego typu urządzenie, w którym zastosowano najnowszy system operacyjny tego producenta – HarmonyOS 2. Dzięki temu głośnik może komunikować się bezpośrednio z urządzeniami z ekosystemu Huawei, w tym smartfonami i komputerami. Oczywiście oferuje również obsługę przy pomocy asystenta głosowego. Niestety, to ostatnie, wyłącznie w Chinach.

Huawei Sound X 2021 – cena, dostępność

Głośnik Huawei Sound X 2021 pojawi się w sprzedaży, na rynku chińskim, 12 sierpnia 2021 roku. Jego sugerowana cena to 2199 juanów czyli około 1310 złotych. Tego, czy trafi do Europy, jeszcze nie wiemy. Jest jednak niemal pewne, że o ile to się stanie, na funkcje inteligentne nie będziemy mogli liczyć.