Huawei
fot. Huawei

Huawei prezentuje inteligentne okulary nowej generacji

Huawei zaprezentowało inteligentne okulary nowej generacji. Sprzęt został stworzony przy współpracy z marką Gentle Monster Eyewear. Czym może się pochwalić i co będzie można zrobić przy pomocy inteligentnych okularów Chińczyków?

To nie pierwsza współpraca Huawei z firmą Gentle Monster Eyewear. Chińczycy sukcesywnie idą do przodu i chcą ulepszać swoje technologie ubieralne. Tym razem Huawei zaprezentowało drugą generację inteligentnych okularów, które mają głośniki wbudowane bezpośrednio w oprawkę. Do tego wszystkiego można dołożyć także kilka innych funkcjonalności.

Huawei stawia na inteligentne okulary

W okularach Huawei, stworzonych przy współpracy z Gentle Monster Eyewear, postawiono na komfort użytkowania. Firma chwali się elastycznymi, tytanowymi zawiasami o mniej gęstości, przez co są one także lżejsze. Huawei zwiększyło także kąt zakrzywienia nauszników do 20 stopni. W okularach znajdziemy wbudowane głośniki z ultracienką membraną o amplitudzie 0,5 mm, pozwalającą na odsłuch dźwięku stereo.

Autorskie algorytmy Huawei mają zadbać o automatyczną zmianę natężenia dźwięku, w zależności od otoczenia użytkownika. Przy tym wszystkim, dźwięk wydawany przez okulary ma być praktycznie niesłyszalny dla osób postronnych.

Huawei
fot. Huawei

Okulary Huawei x Gentle Monster Eyewear II pozwalają na sterowanie przy pomocy gestów. W celu sparowania ze smartfonem należy uszczypnąć zausznik po lewej stronie. Aby sterować muzyką, wystarczy przeciągać palcem po zausznikach, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Przy zdjęciu okularów muzyka zatrzyma się automatycznie.

Nowe, inteligentne okulary Huawei, pozwalają na odtwarzanie dźwięku do 5 godzin na jednym ładowaniu. Całą konstrukcję można też ładować w sposób bezprzewodowy.

Gdzie i za ile?

Informacja na temat dostępności oraz ceny inteligentnych okularów Huawei x Gentle Monster Eyewear II będzie podawana przez chińskiego producenta wraz z czasem.