SJÖMÄRKE od IKEA, czyli jak zmienić każde biurko w ładowarkę bezprzewodową

SJÖMÄRKE od IKEA, czyli jak zmienić każde biurko w ładowarkę bezprzewodową

Choć ładowarki indukcyjne coraz częściej goszczą na biurkach komputerowych, nie wszyscy decydują się na zakup jednej z nich. Mimo wszystko, ładowarka zajmuje nieco miejsca z bezcennej przestrzeni roboczej, a zwracający uwagę na estetykę nie będą zadowoleni, że w polu widzenia znalazło się jeszcze jedno urządzenie. Co na to IKEA? SJÖMÄRKE.

Kiedy wyobrażam sobie biurko, przy którym aż miło byłoby mi pracować, widzę na nim tylko i wyłącznie rzeczy absolutnie niezbędne do pracy – monitor, myszkę, słuchawki i ewentualnie kubek z kawą. Tymczasem, w rzeczywistości, jest zupełnie inaczej. Choć czuję się z tym niekomfortowo, na moim biurku znaleźć można, między innymi, kable, powerbanki, sporo niepotrzebnych notatek (a miały być takie istotne…), a także ładowarkę indukcyjną.

Gdyby chociaż ona mogła zniknąć, byłoby nieco lepiej. W jaki sposób to zrobić? IKEA ma kilka rozwiązań, jednak to właśnie najnowsze z nich, jest tym najciekawszym.

Meble z ładowaniem indukcyjnym to żadna nowość

Ładowanie indukcyjne, w meblach oferowanych w sklepach IKEA, występuje już od jakiegoś czasu, podobnie jak ładowarki, które można zamontować w dedykowanych miejscach. Owszem, wygląda to dużo bardziej estetycznie, niż standardowe ładowarki, jednak wciąż to nie to samo, jak gdyby w jakiś magiczny sposób zamienić blat biurka w niewidzialną, indukcyjną ładowarkę.

I właśnie to, by taka magia się wydarzyła, jest zadaniem SJÖMÄRKE.

IKEA SJÖMÄRKE – ładowarka, której nie widać

Jak działa ładowarka IKEA SJÖMÄRKE? Dzięki swojej konstrukcji jest w stanie ładować urządzenia, które znajdą się w pewnej odległości od niej, minimum 8 milimetrów. Jest w stanie przesyłać prąd przez drewno i tworzywo sztuczne, dzięki czemu jest kompatybilna z absolutną większością blatów, z jakimi do czynienia mają domowi użytkownicy.

Wystarczy przykleić ładowarkę do biurka od spodu, przy pomocy taśmy dwustronnej (są również otwory na wkręty) i tak poprowadzić kabel, by przypadkowo nie strącić ładowarki nogą, by cieszyć się niewidzialnym ładowaniem bezpośrednio na blacie biurka.

Jedynym problemem, z tak zamontowaną ładowarką, jest szybkie wskazanie miejsca, w którym ta rzeczywiście się znajduje, by odpowiednio odłożyć smartfon. Służy do tego dołączona do opakowania naklejka z dyskretnym, charakterystycznym dla ładowarek IKEA znacznikiem.

Nic ponad standard

Ładowarka IKEA SJÖMÄRKE to standardowa ładowarka bezprzewodowa, zgodna ze standardem qi. Oznacza to, że o jakimkolwiek szybkim ładowaniu bezprzewodowym nie ma mowy. Nic więcej niż typowe dla qi 5W, przy jej pomocy, nie osiągniemy.

To ciekawe urządzenie pojawi się w sprzedaży już wkrótce. W amerykańskim sklepie internetowym IKEA wycenione zostało na 39,99 dolarów amerykańskich. Kiedy pojawi się w Polsce oraz ile wyniesie cena w złotówkach? Tego dowiemy się później.