Nowy element systemu IKEA SYMFONISK to... ramka na obraz. Oczywiście grająca

Nowy element systemu IKEA SYMFONISK to… ramka na obraz. Oczywiście grająca

Zastanawiasz się nad tym, gdzie umieścić głośnik, by stał się atrakcyjnym dodatkiem do wystroju wnętrza? Najlepiej na ścianie, a jeszcze lepiej, jak będzie to IKEA SYMFONISK, czyli źródło dźwięku sprytnie ukryte wewnątrz ramki na obraz.

Współpraca sklepów IKEA z jednym z najbardziej znanych producentów domowego nagłośnienia, firmą Sonos, trwa już od kilku lat. Dzięki temu, na półkach sklepów rodem ze Szwecji znaleźć możemy głośniki, które oprócz atrakcyjnego wzornictwa, spójnego z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz oferowanymi przez IKEA, oferują całkiem niezły stosunek ceny do muzycznych możliwości.

W ramach linii SYMFONISK, poza typowymi głośnikami, ukazała się, między innymi, lampka nocna z wbudowanym nagłośnieniem. Teraz do umuzykalnionych elementów wyposażenia wnętrza dołączają ramki na obrazy.

IKEA SYMFONISK
fot. IKEA

Ramka IKEA SYMFONISK – muzyka i sztuka w jednym

Od strony technicznej, nowy element serii IKEA SYMFONISK to dwudrożny głośnik ukryty pod wymiennym panelem, z ramką w kolorze czarnym lub białym. Może działać jako samodzielne źródło dźwięku, jak i w ramach systemu oferowanego przez markę Sonos. Do jego obsługi i konfiguracji wymagana jest aplikacja Sonos S2, z poziomu której, między innymi, uzyskamy dostęp do wielu serwisów streamingowych. Ramka posiada również dodatkowe wyjście zasilania, dzięki czemu, decydując się na umieszczenie w pobliżu kilku ramek, wystarczy doprowadzić zasilanie tylko do pierwszej z nich.

IKEA SYMFONISK
fot. IKEA

Połączenie dwóch ramek wydaje się skądinąd świetnym pomysłem. Dzięki takiemu zabiegowi, oprócz tego, że zyskamy szersze możliwości personalizacji, będzie można zaprogramować je w taki sposób, by uzyskać dźwięk stereo.

Dodatkowo, dwie ramki IKEA SYMFONISK mogą służyć za głośniki tylne w kinie domowym, gdy jego bazą jest np. recenzowany przez nas soundbar Sonos Arc.

Jak zwykle w przypadku systemu Sonos, preferowanymi smartfonami, służącymi do sterowania systemu są iPhone’y. Tylko aplikacja dedykowana systemowi iOS oferuje pełną funkcjonalność, łącznie z możliwością przesyłania dźwięku ze smartfona za pomocą Apple AirPlay 2.

IKEA SYMFONISK
fot. IKEA

W sklepach jeszcze w te wakacje

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią, ramki IKEA SYMFONISK pojawią się w polskich sklepach IKEA już 15 lipca. Tego samego dnia będzie można zamówić je za pośrednictwem strony internetowej IKEA.pl. Niestety, na dzień dzisiejszy cena ramek nie jest znana. Wiadomo jedynie, że na przypadkowo opublikowanej początkiem czerwca, oficjalnej stronie produktu, wynosiła 199 dolarów amerykańskich.