Intel RealSense ID

Intel RealSense ID – technologia, która zabezpieczy nasze pieniądze i dom

Intel wprowadza na rynek RealSense ID – technologię podobną do Face ID od Apple. Całe rozwiązanie będzie mogło zostać zaimplementowane w inteligentnych zamkach do drzwi czy bankomatach. Konstrukcja amerykańskiego producenta łączy w sobie specjalne czujniki zintegrowane ze sztuczną inteligencją.

Intel, nie po raz pierwszy, pogrywa z technologią powiązaną z bezpieczeństwem – niektóre rozwiązania amerykańskiej firmy znajdują się już w laptopach z systemem Windows. RealSense ID ma jednak z założenia działać nieco inaczej. Całe rozwiązanie zostało stworzone do tego, aby móc korzystać z niego w sposób bezkontaktowy, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Smartfony, tablety i komputery mogą już rozpoznawać twarz – pora więc na wdrożenie tego pomysłu do smart home, bankomatów i dużych miast.

Intel RealSense ID – jak to działa?

Podobnie, jak w przypadku technologii Face ID w iPhone’ach i iPadach – Intel z RealSense ID stawia na łatwość obsługi. Dedykowany sprzęt posiada czujnik głębokości, który skanuje trójwymiarowe kontury twarzy. Następnie wszystkie dane przechodzą przez sieć neuronową, która działa lokalnie na samym procesorze – zamiast przesyłać informacje do chmury. Intel w RealSense ID postawił na dodatkowy koprocesor zapewniający zwiększone bezpieczeństwo. Uwierzytelnianie użytkownika ma odbywać się w mniej niż sekundę.

Co ciekawe, Intel RealSense ID będzie w stanie z czasem dopasować się do zmieniającego się wyglądu użytkowników. Nawet jeśli zaczną oni nosić okulary, zarost lub inne dodatki. Dzięki zintegrowanym sensorom na podczerwień, RealSense ID ma radzić sobie również z różnymi detalami oraz odcieniami karnacji.

Intel RealSense ID

Gdzie i za ile?

Intel twierdzi, że RealSense ID najlepiej sprawdzi się w sprzętach, które do tej pory nie były tak zaawansowane technologicznie – bankomatach, zamkach czy urzędach. Cały system został wyceniony na 750 dolarów za dziesięć sztuk.

RealSense ID trafi do sprzedaży od 1 marca 2021 roku.