Sztuczna inteligencja Cradlewise zadba o sen naszego dziecka
fot. Cradlewise

Sztuczna inteligencja Cradlewise zadba o sen naszego dziecka

Każdy rodzic wie, że w pierwszych miesiącach życia dziecka, sen jest na wagę złota. Szczęśliwie jednak, nawet w tej kwestii rozwój technologiczny jest w stanie pomóc. Firma Cradlewise zaprezentowała inteligentną kołyskę, która – dzięki sztucznej inteligencji – upewni się, że dziecko spać będzie jak najdłużej.

Sztuczna inteligencja bawi, uczy i usypia

Czysto teoretycznie, przepis na sen niemowlaka jest prosty – wystarczy go bujać w akompaniamencie delikatnych kołysanek tak długo, aż wreszcie zaśnie. Jak to się uda, wystarczy jedynie pilnować go, aby nie wybudził się za szybko, poprzez dalsze kołysanie i nucenie. O ile w praktyce proces ten wygląda zupełnie inaczej, Cradlewise twierdzi, że jest w stanie zrobić to przy użyciu zmotoryzowanej kołysanki i sztucznej inteligencji.

Zaprezentowane przez firmę inteligentne łóżeczko naszpikowane jest nowoczesną technologią. Mamy tutaj wbudowaną kamerę, łączność ze specjalną aplikacją, silniki, a nawet i głośniki oraz mikrofony. Wszystko to sterowane jest przez sztuczną inteligencją, potrafiącą nauczyć się nawyków naszego niemowlaka.

Sztuczna inteligencja Cradlewise zadba o sen naszego dziecka
fot. Cradlewise

Kiedy tylko kołyska wykryje, że dziecko zaczyna się obracać lub też przebudzać, automatycznie uruchamiana jest funkcja kołysania, która – w połączeniu ze spokojną muzyką – ma być w stanie zatrzymać ten proces. Skuteczność wykrywania wzrasta również z czasem – sztuczna inteligencja nauczy się bowiem kiedy nasz niemowlak zaczyna się budzić, mogąc zareagować wcześniej.

Zdalnie sterowana kołyska

Jak przystało na każdy inteligentny produkt, sterować nim można również za pomocą specjalnej aplikacji. Z jej poziomu użytkownik dostanie również dostęp do szeregu innych funkcji, takich jak na przykład podgląd z wbudowanej kamery. Poprzez aplikację można również wyzwolić lub też zatrzymać proces kołysania, z czego tą drugą rzecz można zrobić również poprzez położenie dłoni na górze pałąka umieszczonego nad łóżeczkiem.

Sztuczna inteligencja Cradlewise zadba o sen naszego dziecka
fot. Cradlewise

Cradlewise poinformowało, że kołyska przeszła już wszystkie wstępne testy, a wprowadzenie jej do sprzedaży jest już kwestią kilku miesięcy. Sama przedsprzedaż produktu zacznie się już w marcu. Na ten moment nie znamy jeszcze niestety samej ceny tej inteligentnej kołyski, ale z pewnością musimy liczyć się z tym, że nie będzie niska.