inteligentne drzwi
fot. Xiaomi

Inteligentne drzwi? Poznajcie Xiaobai Wisdom Gate H1

Xiaomi przygotowuje się do stworzenia swoich pierwszych, inteligentnych drzwi Xiaobai Wisdom Gate H1. Czego można się będzie po nich spodziewać?

Xiaomi nie zwalnia tempa w kontekście finansowania swoich pomysłów – tym razem chińska marka zapowiedziała stworzenie inteligentnych drzwi oznaczonych jako Xiaobai Wisdom Gate H1. Propozycja zostanie wprowadzona na platformę crowdfundingową i to właśnie użytkownicy zadecydują czy będą chcieli, aby opisywany produkt trafił na rynek. Cena detaliczna inteligentnych drzwi od Xiaomi ma wynieś około 4999 juanów. W przeliczeniu na złotówki daje to mniej więcej 2815 złotych za sztukę.

inteligentne drzwi
fot. Xiaomi

Co potrafią inteligentne drzwi od Xiaomi?

Inteligentne drzwi od chińskiej firmy mają wysokość 2050 milimetrów oraz szerokość 960 milimetrów. Całość bardzo przypomina zwykłe, tradycyjne drzwi – mogą one otwierać się zarówno na prawą, jak i na lewą stronę. Cała konstrukcja miała zostać wykonana z nierdzewnej stali w procesie odlewania – w tym samym momencie Xiaomi dodało do swoich drzwi żelazną „kość”, która ma sprawiać, iż będą one lepiej zabezpieczone podczas zamknięcia.

Inteligentne drzwi ważą 85 kilogramów.

inteligentne drzwi
fot. Xiaomi

Funkcje są najważniejsze

Według Xiaomi, drzwi Xiaobai Wisdom Gate H1 zostały wypełnione dźwiękochłonnymi panelami o strukturze plastra miodu. W drzwiach znajdziemy również 10-calowy panel dotykowy stworzony w technologii IPS, który został połączony z kamerką działającą w podczerwieni. Sensor odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu z kamery jest szerokokątny (tak, jak klasyczny judasz) i zapewnia obraz widziany w 150 stopniach. Inteligentne drzwi Xiaomi są w stanie korzystać także z algorytmów do rozpoznawania twarzy, aby bezproblemowo rozpoznać użytkownika i inne osoby.

Xiaobai Wisdom Gate H1 oferują odblokowywanie za pomocą klasycznego zamka lub skanera linii papilarnych – jego dokładność ma oscylować w granicach 99,7 procenta.

Rozwój inteligentnych drzwi Xiaomi zajął firmie 15 miesięcy.