inteligentny masażer
fot. Xiaomi

Inteligentny masażer do głowy? Proszę bardzo

Xiaomi wrzuciło na swoją platformę crowdfundingową bardzo intrygujący sprzęt. Momoda Smart Head Massager, to bowiem nic innego, jak… inteligentny masażer do głowy. 

Xiaomi wpadło na kolejny oryginalny i nieco ekscentryczny pomysł technologiczny. Firma ma w swoim zanadrzu już między innymi inteligentne drzwi czy nawet inteligentne łóżko, a teraz przyszła pora na kolejny sprzęt z dopiskiem “smart”. Konkretniej chodzi tutaj o inteligentny masażer do głowy użytkownika. Urządzenie zostało nazwane Momoda Smart Head Massager i jeśli zostanie sfinansowane przez zainteresowane osoby, to trafi do produkcji. 

inteligentny masażer
fot. Xiaomi

Inteligentny masażer do głowy – jak to działa? 

Momoda Smart Head Massager od Xiaomi zakładany jest na głowę użytkownika i wykorzystuje trójwymiarowe poduszki powietrzne do otoczenia szyi, oczu oraz głowy, tym samym zapewniając komfortowy masaż wielu powierzchni ciała. Całość wygląda, jak rodem wyjęta z filmów science-fiction. 

W przypadku głowy, inteligentny masażer Xiaomi naciska na konkretne punkty zgodnie z filozofią akupunktury. Tym samym urządzenie ma stymulować ukrwienie głowy i twarzy, a także pracę mózgu. Głównym efektem tego typu masażu ma być rozluźnienie użytkownika,. Masaż oczu z kolei realizowany jest przez ciepłe powietrze o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Xiaomi zapewnia, iż inteligentny masażer może złagodzić uczucie suchych oczu, a także zwalczyć chroniczne zmęczenie narządu wzroku. 

Masaż szyi przy pomocy inteligentnego masażera odbywa się za pomocą poduszek wibrujących do 200 razy na minutę. Gorący kompres z grafenu ma rozluźniać napięte mięśnie szyi. 

inteligentny masażer
fot. Xiaomi

Ile trzeba będzie zapłacić? 

Jeśli finansowanie zakończy się powodzeniem, to inteligentny masażer od Xiaomi będzie dostępny dla użytkowników w cenie około 799 juanów – w przeliczeniu na złotówki daje to mniej więcej 439 złotych. 

Wbudowana bateria Xiaomi Momoda Smart Head Massager ma wystarczyć na 15 minut działania sprzętu – czas do całkowitego naładowania akcesorium przekracza 2 godziny. Na papierze nie wygląda to zbyt wydajnie, ale trzeba będzie poczekać, jak będzie w rzeczywistości.