Netatmo Valves Set / fot. Kacper Żarski
Netatmo Valves Set / fot. Kacper Żarski

Nowość od Xiaomi: termostat wbudowany w panel przełączników

Czym byłby prawdziwy Smart Home bez inteligentnego ogrzewania? Każdy tego typu system musi mieć jednak swój panel sterujący. Xiaomi zaprezentowało inteligentny termostat, który wbudowany w panel przełączników, przyda się również do kontroli innych urządzeń w domu.

Xiaomi MIJIA Screen Display Switch E-billing Control

Zaprezentowany dzisiaj przez Xiaomi produkt z serii MIJIA, o ile przez nazwę może wydać nam się czymś o wiele bardziej skomplikowanym, w praktyce jest urządzeniem bardzo prostym. Jak widać na zdjęciu opublikowanym przez Xiaomi, termostat MIJIA wyposażony został w niewielki, prostokątny ekran, który znajduje się tuż nad trzema przyciskami. 

W samym wnętrzu urządzenia znajdziemy również czujniki wymagane do jego poprawnego działania, takie jak sensor temperatury oraz wilgotności powietrza. Jak to bywa w innych termostatach, informacje o aktualnych odczytach wyświetlane będą na przemian z ustawionymi wartościami. 

Nowość od Xiaomi: termostat wbudowany w panel przełączników
fot. Xiaomi

Użytkownik, do zmiany temperatury i wilgotności, użyć będzie mógł zarówno przycisków na samym termostacie, ale także aplikacji, a nawet asystenta głosowego Xiao AI. Najnowszy produkt Xiaomi, oczywiście, możliwy będzie do dodania do już istniejącego systemu Smart Home. Wbudowane przyciski, najprawdopodobniej (niestety Xiaomi nie podało zbyt dużo informacji o swoim najnowszym termostacie), będzie można użyć do uruchamia własnych scen, jak i do sterowania innymi inteligentnymi urządzeniami.

Cena godna Xiaomi

Jak na Xiaomi przystało, najnowszy produkt trafi do sprzedaży najpierw poprzez crowdsourcingową platformę Xiaomi Mall, gdzie dostępny będzie już 20 stycznia za 99 juanów (57 złotych). Jeśli zbiórka zakończy się sukcesem, cena termostatu wzrośnie do 129 juanów (75 złotych)

Zaprezentowany dzisiaj produkt jest kolejnym dobrym przykładem na to, że Xiaomi potrafi produkować bardzo ciekawe urządzenia, kosztujące przy okazji naprawdę niewielkie pieniądze. Inteligentny termometr, czujnik wilgoci i panel z trzema przyciskami za 75 złotych?

Nawet w przypadku braku inteligentnych głowic do kaloryferów, zakup tego urządzenia może być kuszącym dla osób, które po prostu chcą mieć wygodny sposób na sterowanie swoimi urządzeniami. Fakt, że wszystko znajduje się w jednej obudowie, a na dodatek może zostać użyte w przyszłości (po dokupieniu odpowiedniego osprzętu), do sterowania temperaturą sprawia, że najnowszy produkt od Xiaomi jest naprawdę ciekawą ofertą.