Obrazek przedstawia inteligentny wideo dzwonek firmy Netatmo.

Inteligentny wideodzwonek od Netatmo wspiera już wszystkich głównych asystentów głosowych

Technologia ma to do siebie, że często pozwala nam ułatwić życie tam, gdzie najmniej byśmy się jej spodziewali. Tym właśnie zajmuje się firma Netatmo, która w ofercie swoich urządzeń smart home ma… inteligentne wideodzwonki. Czym się wyróżnia urządzenie Francuzów?

Inteligentny Wideodzwonek działa na bardzo prostej zasadzie. Pozwala zobaczyć użytkownikowi, kto aktualnie znajduje się pod drzwiami oraz nawiązać z tą osobą kontakt głosowy. Warunek? Właściciel dzwonka musi mieć połączenie z Internetem.

Gdy ktoś naciśnie dzwonek, użytkownik otrzymuje powiadomienie na smartfon i może odpowiedzieć. Co ciekawe, urządzenie pełni również funkcję ostrzegawczą. Jeśli Netatmo wykryje kogoś w obszarze monitorowanym wokół domu, zostaniemy o tym poinformowani w czasie rzeczywistym.

Do wymienionych funkcjonalności, niedawno doszła kolejna. Inteligentny Wideodzwonek jest już kompatybilny ze wszystkimi najważniejszymi asystentami głosowymi: Asystentem Google, Amazon Alexa, oraz Siri od Apple. Nowa funkcja zostanie dodana w najbliższych dniach za pośrednictwem bezpłatnej aktualizacji – również dla dzwonków zakupionych wcześniej.

W jaki sposób Netatmo wykorzysta obsługę asystentów głosowych?

Na początek, współpraca dzwonka z Alexą. Wykorzystując asystenta głosowego Amazonu, możemy chociażby uzyskać podgląd obrazu na żywo na ekranie Echo Spot lub Echo Show. Za pomocą komend głosowych wydawanych połączonemu urządzeniu, możemy również wchodzić w reakcję w wideodzwonkiem. 

Przykładowo, „Alexa, show me the video doorbell” pozwoli nam wyświetlić obraz z kamery a „Alexa, answer to the video doorbell” umożliwi nawiązanie połączenia głosowego z osobą pod drzwiami. 

A co, jeśli chcemy korzystać z dzwonka poprzez Asystenta Google? Nie ma problemu. Możemy połączyć urządzenie z inteligentnymi głośnikami Kalifornijczyków, takimi jak Google Nest Hub lub Google Nest Mini i obsługiwać je za pomocą komend głosowych. 

Obrazek przedstawia inteligentny wideo dzwonek firmy Netatmo.
Inteligentny Wideodzwonek od Netatmo. fot. Netatmo

Kompatybilność z Asystentem umożliwia, podobnie jak w przypadku Alexy, przesyłanie wideo na żywo z wideodzwonka do połączonych urządzeń. Ponadto, komenda „Hej Google, pokaż mi wideodzwonek”, pozwoli nam sprawdzić co aktualnie dzieje się przed domem.

Na koniec, Netatmo i Apple. Tutaj warto nadmienić, że wideodzwonek był kompatybilny ze środowiskiem Apple HomeKit już od momentu premiery. Pozwala to tworzyć użytkownikowi spersonalizowane scenariusze i własne połączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu.

Przykład? Zewnętrzne światła domu mogą się włączać automatycznie po wykryciu kogoś przez wideodzwonek w celu np. odstraszenia potencjalnego intruza. Dzięki HomeKit, mamy też dostęp do komend głosowych. Po wypowiedzeniu „Hey Siri, show me the video doorbell”, uzyskamy podgląd obrazu. 

Cena i dostępność urządzenia Netatmo

Inteligentny wideodzwonek jest jednym z wieli produktów francuskiej firmy, które współpracują z głównymi asystentami głosowymi. Z pewnością może być ciekawym urozmaiceniem domowego zbioru urządzeń smart home.

Aktualnie, urządzenie Netatmo jest dostępne w cenie 1399,99 złotych na stronie producenta, w sklepie Amazon, w salonach Komputronik oraz salonach Denon.

Netatmo na rynku międzynarodowym

Francuska firma założona w 2012 roku zdążyła wypracować sobie mocną pozycję na rynku smart home. Netatmo tworzy inteligentne i przede wszystkim proste urządzenia, które mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa domu użytkownika.

Od 2018 roku, firma należy do grupy Legrand, eksperta w branży instalacji elektrycznych i infrastruktury cyfrowej budynków. Myślę, że warto śledzić jak losy Netatmo będą wyglądać w przyszłości, ponieważ Francuzi mogą nas jeszcze zaskoczyć.