Aplikacja iRobot Home otrzymała kilka nowych, interesujących funkcji. Już do pobrania!

Aplikacja iRobot Home otrzymała kilka nowych, interesujących funkcji. Już do pobrania!

Jak poinformowali przedstawiciele firmy iRobot, do aplikacji iRobot Home właśnie trafiło kilka użytecznych rozwiązań, dzięki którym planowanie i przebieg sprzątania będzie można dostosować do potrzeb użytkownika w jeszcze większym stopniu.

Zgodnie z przekazaną informacją, najnowsza wersja aplikacji iRobot Home, wyposażona w rozwiązania iRobot Genius jest już dostępna w sklepach z aplikacjami – Google Play i Apple AppStore. Przedstawiony opis aktualizacji zawiera następujące nowości dla robotów serii iRobot Roomba i iRobot Braava jet m6:

  • „Sprzątaj, gdy jestem daleko” – korzystając z usług geolokalizacji telefonu, użytkownicy zyskują możliwość włączenia zdefiniowanej granicy wokół swojego domu. Dzięki temu robot może rozpocząć cykl pracy, gdy daną strefę opuścimy, bądź zakończyć zadanie, kiedy się w niej pojawimy.
  • Szacunkowy czas sprzątania – w najnowszej wersji aplikacji wyświetlany jest czas, który pozostał do momentu zakończenia przez robota jego zadania.
  • Sprzątanie w określonym czasie – jeśli chcemy posprzątać pomiędzy spotkaniami, aby robot nie zakłócał naszej uwagi, staje się to możliwe w robotach wyposażonych w technologię Imprint Smart Mapping, za sprawą funkcji Time Boxed Cleaning. Umożliwia ona ustalenie 15-minutowych odstępów czasu sprzątania (do 45 minut). Wówczas robot będzie pracował przez wskazany czas, a następnie powróci do stacji dokującej.
  • Strefy progów dla Braava jet m6 – umożliwiają robotowi mopującemu Braava jet m6 dotarcie do nowych obszarów. Kiedy użytkownik wskaże na inteligentnej mapie w aplikacji miejsce z wysokim progiem, robot przestanie interpretować go jako przeszkodę, aby dotrzeć do nowego obszaru.

Wszystkich posiadaczy iRobotów zachęcamy do instalacji aktualizacji na smartfonach i samodzielnego przetestowania wprowadzonych nowości.