Poly Studio P21
fot. Poly

Nowa jakość zdalnych spotkań dzięki Poly

Sytuacja, w której zdecydowana większość spotkań przeniosła się do strefy wirtualnej, zachęciła wielu producentów do stworzenia nowych, lepszych produktów ułatwiających takie rozmowy. Najlepszym przykładem na, to są zaprezentowane przez Poly urządzenia, wśród których znajdziemy nawet ekran, z wbudowanym podświetleniem, zestawem mikrofonów, głośników oraz oczywiście kamerą.

Poly Studio P5 Webcam

Zacznijmy od być może najmniej ciekawego (a przynajmniej na pierwszy rzut oka) urządzenia – kamery internetowej Poly Studio P5. Urządzenie to wyposażone zostało w sensor pozwalający na nagrywanie w rozdzielczości 1080p. Tak wysoka jakość pozwala na uzyskanie 4-krotnego cyfrowego powiększenia, bez dużej straty na samej jakości obrazu (oczywiście w porównaniu do typowych kamerek internetowych, o znacznie mniejszej rozdzielczości). Sam obiektyw kamery bardzo łatwo zasłonić można zintegrowaną osłoną. Oprócz tego, Poly Studio P5 posiada wbudowany mikrofon, a także wsparcie dla słuchawek na USB.

Poly Studio P5
fot. Poly

Poly Studio P15 Personal Video Bar

W porównaniu do poprzedniego produktu, Poly Studio P15, już na pierwszy rzut oka, wygląda na urządzenie o wiele bardziej zaawansowane. Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu oraz sensora pozwalającego na nagrywanie w rozdzielczości 4K, P15 jest w stanie śledzić nasze ruchy, abyśmy ciągle byli na środku kadru. Oprócz zaawansowanej kamery, urządzenie wyposażone zostało w zestaw mikrofonów oraz głośników, co w połączeniu z algorytmami, pozwoli na kierowanie (i zbieranie) dźwięku jedynie z kierunku, w którym znajduje się użytkownik. Poly Studio P15, tak samo jak P5, posłuży nam również jako hub USB, dzięki wbudowanym dwóm gniazdom USB 2.0 i jednym USB-C.

Poly Studio P15

Poly Studio P21 Personal Meeting Display

Zaawansowana technologicznie kamera P15 nie jest jednak szczytem możliwości Poly. Zaprezentowany przez firmę P21 jest bowiem sprzętem idealnym do prowadzenia zdalnych spotkań. Produkt ten, jest 21-calowym monitorem, który to, oprócz wbudowanego P15, posiada kilka bardzo ciekawych funkcji. Oprócz funkcjonalności opisywanych wcześniej, P21 wyposażony został w ładowarkę bezprzewodową umieszczoną w podstawie, a także, co chyba najciekawsze, system doświetlania użytkownika.

Poly Studio P21
fot. Poly

Niestety, za wszystkie zaprezentowane przez Poly produkty przyjdzie nam trochę zapłacić. Najtańsza z całej trójki kamera P5 trafić ma do sprzedaży już w kwietniu, a jej cena wynosić będzie 129 dolarów. Bardziej zaawansowana P15 wyceniona została na zawrotne 599 dolarów, podczas gdy wielofunkcyjny monitor P21 kosztować będzie już 815 dolarów.

Cóż, za nową jakość trzeba odpowiednio zapłacić.