Kamery zewnętrzne Netatmo kompatybilne z HomeKit Secure Video

Kamery zewnętrzne Netatmo kompatybilne z HomeKit Secure Video

To ważna zmiana dla wszystkich posiadaczy inteligentnych kamer zewnętrznych wyprodukowanych przez firmę Netatmo. Zarówno model wyposażony w alarm, jak i bez alarmu zyskały kompatybilność z usługą Apple HomeKit Secure Video.

HomeKit Secure Video to usługa dostępna dla posiadaczy smartfonów i tabletów marki Apple. Dzięki niej, nagrania rejestrowane przez kamery umieszczone w domu wysyłane są automatycznie do chmury iCloud, a następnie identyfikowane i katalogowane w taki sposób, by można było szybko przeglądać zarejestrowane wydarzenia oraz korzystać z automatyzacji na podstawie rejestrowanego obrazu.

Algorytmy AI zaszyte w iCloud pozwalają na wykrycie, czy kamera zarejestrowała ruch osoby, zwierzęcia czy pojazdu i powiązanie poszczególnych automatyzacji np. włączenie świateł w momencie wykrycia, gdy w polu widzenia kamery pojawił się człowiek.

Korzystanie z HomeKit Secure Video, poza kompatybilnym sprzętem wyprodukowanym przez Apple (iPhone, iPad) wymaga wykupionego płatnego planu iCloud (200 GB w przypadku jednej kamery, 2 TB – do pięciu sztuk). Archiwum nagrań obejmuje 10 ostatnich dni.

A to wszystko w kamerach Netatmo

Jak poinformował producent, wszystkie powyżej opisane udogodnienia dostępne są od teraz dla posiadaczy zewnętrznych kamer Netatmo, zarówno wyposażonych w alarm jak i bez niego. Stosowna aktualizacja oprogramowania będzie udostępniana stopniowo, dla wszystkich klientów którzy zdecydowali się na zakup kompatybilnych urządzeń.

fot. Netatmo
fot. Netatmo

Obecnie kamery Netatmo kosztują odpowiednio 1399 złotych (bez alarmu) i 1649,99 zł (z alarmem). Obecność HomeKit Secure Video z całą pewnością znacząco poprawi ich atrakcyjność.

Użytkownicy są szczególnie wrażliwi, jeśli chodzi o ochronę materiału wideo zarejestrowanego w ich domu. Chcą mieć pewność, że ich filmy pozostaną prywatne i nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Odpowiadając na tę potrzebę, zaprojektowaliśmy kamery z lokalną pamięcią. Z uwagi na prywatność danych i chęć zaoferowania dodatkowych opcji, zdecydowaliśmy się na kompatybilność z Apple HomeKit Secure Video. Pozwala to użytkownikom Netatmo na bezpieczne przechowywanie zapisanej aktywności wykrytej przez Inteligentne Kamery Zewnętrzne w iCloud i udostępnianie ich wybranym osobom. Oprócz lokalnej pamięci, użytkownicy Netatmo mogą więc wybrać teraz jedną z 3 opcji umożliwiających przechowywanie kopii zapasowych w chmurze: Apple HomeKit Secure Video, ich osobiste konto Dropbox lub serwer FTP.

Fred Potter, założyciel Netatmo