Kiano Elegance Robot

Kiano Elegance Robot – inteligentny odkurzacz w przystępnej cenie

Kiano Elegance Robot to nowa propozycja firmy z segmentu smart home. W tym przypadku producent pokazał tani, inteligentny odkurzacz, który może konkurować z innymi pozycjami na rynku. Co potrafi ten sprzęt i – przede wszystkim – ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Kiano wchodzi na rynek sprzętów smart. Firma zaprezentowała Elegance Robot, czyli inteligentny odkurzacz, który ma zadbać o czystość w naszym domu. Co dokładnie potrafi ten sprzęt? Między innymi wykorzystać system LiDAR, pozwalający na omijanie przeszkód czy też system nawigacyjny LDS pozwalający na szybkie skanowanie danych.

Kiano Elegance Robot – możliwości i cena

Kiano Elegance Robot pozwala na skorzystanie z funkcji czyszczenia automatycznego, czyszczenia strefowego, czyszczenia punktowego oraz zaplanowania sprzątania dzięki wykorzystaniu konkretnego harmonogramu. Co ciekawe, robot po wjechaniu na dywan automatycznie włącza tryb większej mocy, co ma pozwolić mu sprawniej się poruszać. Oprócz odkurzania, Kiano Elegance Robot potrafi także czyścić podłogę na mokro. Cały proces ma być zautomatyzowany oraz dopasowany do pomieszczenia.

Użytkownicy Kiano Elegance Robot będą mogli wyznaczyć czerwone strefy, po których odkurzacz nie będzie mógł się przemieszczać. Za wydajność sprzętu odpowiada czterordzeniowy procesor oraz autorskie algorytmy mapujące otoczenie.

Kiano Elegance Robot

Do swojego odkurzacza Kiano dodaje także specjalną aplikację, która pozwala na włączenie, wyłączenie i zmianę trybu działania urządzenia w czasie rzeczywistym. Z poziomu aplikacji można także zaplanować sprzątanie, jak również wybrać inne ustawienia.

Standardowo, tak jak w przypadku innych inteligentnych odkurzaczy, Kiano Elegance Robot samodzielnie przyłącza się do stacji ładującej, kiedy zabraknie mu mocy. Czas pracy na jednym ładowaniu deklarowany przez producenta to do 120 minut. Waga urządzenia z kolei wyniosła 5,5 kilograma.

Za Kiano Elegance Robot trzeba będzie zapłacić 1199 złotych.