To koniec Google Home Max
fot. Google

To koniec Google Home Max

Po trzech latach obecności na rynku, nadszedł czas na pożegnanie (kiedyś) największego, inteligentnego głośnika Google – Home Max. Koniec sprzedaży nie oznacza jednak zakończenia wsparcia, a urządzenie nadal obsługiwane będzie tak, jak inne, nowsze wersje.

Google Home Max największym produktem w serii

Głośnik Google Home Max pierwszy raz zaprezentowany został w roku 2017, kiedy to wyceniony na 399 dolarów, był największym produktem w serii inteligentnych głośników wyposażonych w Asystenta Google. Projektując to urządzenie, Google nastawiło się przede wszystkim na dźwięk. 

To koniec Google Home Max

Ogromna obudowa skrywa dwa 4,5-calowe subwoofery, które w połączeniu z dwoma mniejszymi głośnikami wysokotonowymi oferować miały jak najlepsze doznania dźwiękowe. Jeśli jednak jeden Google home Max byłby niewystarczający, producent umożliwił łączenie dwóch egzemplarzy w parę stereo, która swoją mocą była w stanie zawstydzić wiele porównywalnych rozmiarem rozwiązań.

Można jednak niestety odnieść wrażenie, że o ile Google Home oraz Google Home Mini okazały się ogromnymi sukcesami (w szczególności popularny “pączek”, jak nazywana jest najmniejsza wersja głośnika), o tyle Home Max nie sprzedawał się aż tak dobrze. Największym minusem tego produktu była bowiem jego cena. 399 dolarów za nawet tak duży głośnik, było niestety barierą nie do pokonanie dla wielu ewentualnych konsumentów.

Przychodzi nowe (i tańsze)

Patrząc na obecną ofertę inteligentnych głośników Google można zauważyć jedną prawidłowość – ich ceny albo nie uległy zmianie, albo zostały delikatnie podniesione, przy jednoczesnym dodaniu wielu nowych funkcji. 

Najlepiej widoczne jest to w przypadku Google Home i Nest Hub. Cena tego głośnika wzrosła o zaledwie 20 dolarów, z tym, że jego najnowsza generacja wzbogaciła się o 7-calowy ekran, dodający zupełnie nową warstwę dla informacji przekazywanych przez Asystenta.

W przypadku następcy Google Home Max, czyli Nest Audio, doczekaliśmy się za to olbrzymiej obniżki ceny – z 399, do 99 dolarów. Tego typu zmiana wiąże się niestety również z mniejszym rozmiarem urządzenia, ale jak przeczytać mogliśmy z wielu recenzji, dźwięk nie ucierpiał na tym aż tak znacząco.

Google Nest Home
fot. Google

Google wraz z informacją o zaprzestaniu sprzedaży Home Max uspokoił jego obecnych użytkowników. Firma zapowiada, że kolejne aktualizacje (zarówno funkcjonalności jak i bezpieczeństwa) nadal trafiać będą na ich głośniki bez żadnych problemów.